רחוב ברל כצנלסון פתח תקוה. צילום: מתן דויטש

צריכים להגיע לרחוב כצנלסון בפתח תקוה? כדאי שתבדקו לפני אם מדובר בברל או אהרון. תושב רחוב ברל כצנלסון שברמת ורבר טוען כי מאז שעבר להתגורר ברחוב גילה כי קיים רחוב כצנלסון נוסף, בנוה גן, רק על שם אהרון . לדבריו הדבר מוביל לבלבול רב, מכתבים שלא מגיעים ליעדם ותושבים שטועים בווייז.

"עברתי לכאן לפני מספר חודשים ומאז אני סובל מהעניין", טוען התושב בתסכול. "יש כאן תושבים רבים שסובלים מעצם העובדה הזו אך מאחר וברמת ורבר גרים משפחות רבות קשות יום, הם אינם יודעים למי לפנות. בכל הארץ ישנן ערים בהן כמה רחובות עם שמות דומים אך בפתח תקוה איש לא מעלה על דעתו כי יכולים להיות שני רחובות כצנלסון. זו הזיה".

כיצד זה משפיע עליך?

"היה לי פעם ראיון עבודה באהרון כצנלסון והגעתי בטעות לברל כצנלסון. במקרה אחר הזמנתי חבר לשבת, ובגלל שאני שומר שבת הוא לא מצא אותי. רק אחרי שעתיים של חיפושים לשווא באהרון כצנלסון  הוא הגיע אלי. אני יכול לומר גם שכשהייתי זקוק לעדכן את פרטי מול מספר גופים כשעברתי לכאן, ציינתי בכתובת כצנלסון, מבלי להתייחס לברל או אהרון. זו כנראה הסיבה גם שישנה בעיה רצינית של קבלת דברי דואר באזור".

רחוב אהרון כצנלסון פתח תקוה. צילום: מתן דויטש

למי ניסית לפנות כדי לטפל בעניין?

"שלחתי הודעה לראש העירייה שאמנם נגיש אך הוא לא פתר את הסוגיה. יצרתי קשר עם המוקד העירוני 106, שטענו שמדובר בשני אנשים שיש להנציח וזה בסדר. אני גרתי בארצות הברית ושם הרחובות ממוספרים כדי שלא ניתן יהיה להתבלבל. צריך להבין שהמטרה של שמות הרחובות נועדה כדי להבדיל ביניהם ועל הדרך להנציח, זה המינימום. מדובר בטיפשות של ועדת השמות. אנשים מנותקים שלא אכפת להם ההשלכות על הציבור".

מעיריית פתח תקוה נמסר: "אילו היה מדובר בנראות שלטי ההכוונה ברחובות המדוברים, העירייה היתה פועלת כדי להבליט את השמות הפרטיים. רחובות הקרויים על אישים שונים בעלי שמות משפחה דומים, קיימים כמעט בכל עיר והעירייה מקפידה בפרסומיה השונים להדגיש את שמות הרחובות כראוי כדי למנוע בלבול".