(צילום וידאו: מתן דויטש)

חלוקת העיר המתוכננת לרובעים מעוררת דאגות רבות בקרב התושבים בכל שכונות העיר, שחוששים משינוי שיבוצים לבתי הספר והגנים ובלאגן גדול בתחומים שונים. 

עשרות תושבים משכונת נווה גן בפתח תקוה התאספו אמש (חמישי) בקור עז בסמוך למתנ"ס השכונתי כדי להביע את התנגדותם לשיבוץ השכונה באותו רובע עם שכונות שיפר וקרול.

התושבים המודאגים חוששים כי שיבוצם לאותו הרובע עלול להוביל לירידה בערך נכסיהם וכן לבעיות בשיבוץ ילדיהם לבתי הספר והגנים. לטענתם, ילדים משכונת נווה גן ימצאו עצמם לומדים במוסדות מרוחקים ופחות מתאימים עבורם, ואילו ילדים משכונות שיפר וקרול ילמדו במוסדות בנווה גן.

צילום: מתן דויטש

אל המקום הגיעו סגן ראש העיר צדוק בן משה וחבר המועצה רועי פן, תושב השכונה. "אני מבין את הכעס והתסכול של השכונה, שנמצאת שנים במצב של דחייה והרבה פרויקטים תקועים", פתח בן משה את דבריו בתגובה לתלונות התושבים.

"החלטתי לבוא כי אני מבין שהכעס והתסכול של האנשים פה היה מוצדק", המשיך בן משה. "אני לא מתחבא מאחורי שום דבר. עניין הרובעים מצא חן בעיני בהתחלה. אמרתי 'איזה יופי, יהיה חיבור בין השכונות' למרות שזו לא הייתה המטרה, אך מייד ראיתי שהרעיון לא עבד טוב בנווה גן ובכפר גנים".

"יש דברים בפרויקט שהם בסדר ויש דברים לא בסדר. אני חושב שבמקרה של נווה גן יש יותר בעיות. אנשים חוששים שהפיתוח כאן יתעכב, חוששים מחיבור בחינוך לשכונות אחרות, ומירידה בערך הנדל"ני והחשש מוצדק. דיברתי עם ראש העיר בנושא ששמע את הדברים, ואמר שהנושא לא סגור. הוא אמר שהוא לא ימנע ממנהלי רובעים להמשיך לעבוד, אבל המקרה של נווה גן נשאר פתוח. בכל זאת, אני סגן ראש עיר, ויש ראש עיר והיררכיה ברורה. בואו נצא לדרך. תנו לי כמה ימים כדי שאוכל להחזיר תשובות", הוסיף בן משה.

צילום: מתן דויטש

התושבים המתוסכלים לא הסתפקו בתשובות שקיבלו. "הסתדרנו מצוין עד עכשיו. אתם רוצים לחלק לרובעים? תעשו שינוי הוגן, אחרת נצא לרחובות", דרש תושב המקום. תושבת אחרת הוסיפה: "תפסתי מרמי גרינברג כאדם חכם מאוד, אבל איך הוא מוציא לפועל תכנית כזו בלי מחשבה על ההשלכות שלה?".

לאחר זמן מה, הגיע למקום גם שי שטרק, עוזרו של ראש העיר, שניסה אף הוא להרגיע את התושבים, כשסיכם: "הנושא עדיין לא סגור. אנחנו עדיין בבדיקה של הנתונים ונוציא בהמשך הודעה מסודרת. אנחנו איתכם ושומעים אתכם".

עוזר ראש העיר שי שטרק עם התושבים. צילום: מתן דויטש