(צילום: מתוך השידור החי בדף הפייסבוק "אתיופיה הקטנה")

פעילים למען עובדים זרים הגיעו היום (שני) למתחם עיריית פתח תקוה ברחוב חיים עוזר לאירוע מחאה בעקבות קריאתו של ראש העירייה רמי גרינברג לדווח על עובדים זרים בעיר.

הפעילים הגיעו יחד עם עובדים זרים שנקשרו כביכול מראש בשלשלאות כדי להדגיש את המחאה ו"הוצעו" למכירה. 

צילום: מתוך דף הפייסבוק אתיופיה הקטנה

במהלך אירוע המחאה התעמתו עם הפעילים סגן ראש העירייה, צדוק בן משה ובכירי עיריית נוספים. סקרנים רבים הגיעו אל המקום כדי לצפות במתרחש.

האירוע כולו שודר בשידור חי בדף הפייסבוק "אתיופיה הקטנה", שדואג למניעת מקרי הפליה. 

בדף הפייסבוק של "אתיופיה הקטנה" נכתב: "באים לראש עיריית פתח תקוה, רמי גרינברג שביקש מתושבי העיר להלשין על מבקשי המקלט 'מסתננים'. עשינו כמצוותו של גרינברג ולכדנו 'מסתננים' במטרה להביא לסילוקם מהעיר".

ברק כהן, ממארגני המחאה, הסביר: "אנחנו אקטיביסטיים. העבודה שלנו היא להגיב לדברים מהסוג הזה באופן שוטף. סיגל אביבי יזמה את הרעיון ויחד איתה עשינו את מה שראש העיר ביקש. הוא רוצה שיביאו לו מסתננים אז שיבין את מלוא המשמעות של דברי הזוהמה שהוא מוציא מפיו. שרואים בעיניים למה הוא מתכוון פתאום זה מביך את האנשים בעירייה והם מזועזעים לראות איך מובילים אותם ככה.

לקחנו 3 מבקשי מקלט חברים שלנו, כבלנו אותם בשלשלאות והובלנו אותם בדיוק לפי משמעות הדברים של ראש העירייה. ככה אתה רוצה? אתה רוצה שיתייחסו לבני אדם כמו לבעלי חיים? בתור מה? מרדף אחרי בני אדם? טוב שלא ביקש לסמן אותם. אני מקווה שנגרום למסר לעבור . כולם בני אדם בסופו של דבר, לא משנה מה הצבע או המין שלהם".  

צילום: מתוך דף הפייסבוק אתיופיה הקטנה

כזכור, גרינברג הסביר בשעתו את הצעד באופן הבא: "אנשים ממש מפחדים להסתובב במרכז העיר, ליבה של העיר הופך בשעות הערב והלילה לשומם בגלל הפחד מפני זרים שיכורים, שחלקם הופכים לאלימים. נוצרה כאן אוכלוסיית זרים שעורכת במתחמים שלהם אירועים המוניים, כמו חתונות, גם בשבתות ובאין מפריע. חלק מהתושבים במרכז העיר עוזבים למקומות אחרים, המצב הזה לא יכול להמשך".