צילומים: דוברות משטרת ישראל

אנדרי גריסימיוק, תושב פתח תקוה בן 29, טוען כי הוא זה שלכד את גנב הרכב ברחוב בר כוכבא בתחילת השבוע.

אתמול (שני) פירסמנו אודות חשוד בגניבת רכב, שוהה בלתי חוקי מקלקיליה, שנסע נגד כיוון התנועה ברחוב בר כוכבא ופגע במכוניות חונות. בסופו של דבר הוא נעצר, כאשר המשטרה מפרסמת כי השוטרים ביצעו את המעצר.

לאחר הפירסום, יצר קשר עם מערכת מיינט האזרח שרץ אחרי הרכב העונה לשם אנדרי גריסימיוק, סטודנט ומתנדב בעמותת ע.ל.מ (עמותה לנוער בסיכון) וסיפר את שאירע - לטענתו.

"נסעתי עם חברים ברכב ברחוב בר כוכבא לכיוון הצומת עם רחוב אורלוב ונעצרנו בפקק שהיה במקום", הוא מתאר. "ראינו רכב שנוסע נגד כיוון התנועה לעברנו, עולה על המדרכה, פוגע ברכב נוסף ונעצר בפח אשפה. לפתע הוא נסע אחורה ונתן גז כדי לנסות ולברוח מהמקום. הוא הגיע שוב לכיווננו כשהוא נוסע עם שני גלגלים על המדרכה. בנו הוא לא פגע אבל הוא כן פגע ברכבים שחנו מאחורינו".

"כשהוא עבר אותנו מיד פתחתי את הדלת כדי לראות מה קורה. ראיתי את הנהג יוצא גם הוא ומתחיל לברוח והבחנתי בשוטרים רצים לכיוון המקום. התחלתי לרדוף אחרי הנהג לאורך כמה עשרות מטרים עד שתפסתי אותו וריתקתי אותו לרצפה עד שהשוטרים הגיעו ואזקו אותו".

אנדרי גריסימיוק | צילום: פרטי

מה עובר לך בראש בשניות שראית את הרכב מתקדם נגד כיוון התנועה?

"בהתחלה חשבנו שזו תאונת דרכים, אבל אחרי שהמשיך לנסוע היינו בטוחים שזה פיגוע דריסה, במיוחד ששמענו צעקות וראינו שוטרים רצים לכיוון המקום. למזלנו זה היה 'רק' גנב רכב".

מה גרם לך לצאת מהרכב? לא פחדת?

"הייתי קרבי, ואני עובד בתחום האבטחה. לא חשבתי יותר מדי, פשוט רצתי אחריו ועשיתי את מה שהייתי צריך לעשות".