(צילום העימות עם המאבטחים בבית החולים טושטש; שם הצלמת שמור במערכת לבקשתה)

זה התחיל מעיכוב בתשלום ביציאה מחניון בית החולים אסף הרופא והתדרדר לעימות חריף בין בני משפחה מפתח תקוה למאבטחים במקום. לטענת בני המשפחה, מאבטח שנכח במקום אף היכה אחת מהם. באסף הרופא מסרו בתגובה כי המשפחה סירבה להישמע להוראות מחלקת הביטחון של המרכז הרפואי ובשום שלב לא הופעל כוח של המאבטחים כנגד מי מאנשי המשפחה (התגובה המלאה בהמשך הכתבה).

באחד הלילות בשבוע האחרון הגיעו מספר תושבים מפתח תקוה לבית החולים אסף הרופא, שנמצא ליד צריפין, כדי לבקר קרובת משפחה שחוותה אירוע מוחי יומיים לפני כן. בני המשפחה, שהגיעו בשני רכבים, עשו את דרכם ליציאה מבית החולים כשהרכב הראשון שיצא המתין בצד לרכב השני.

צילום: מתוך הסרטון

לאחר זמן קצר התברר כי לנהג הרכב השני לא היה מספיק כסף לשלם על כרטיס החניה וקרוב משפחה מהרכב שהספיק לצאת, חזר על עקבותיו כדי לתת כסף לנהג.

אחד המאבטחים שנכח במקום, ניגש ליושבי הרכב שעמד בצד הדרך כשהוא מבקש מהם לנסוע, אך אלו הסבירו כי הם רק ממתינים לקרובי משפחתם שיצאו מהחניון ואז הם יעזבו את המקום.

לטענתם, הגיע אליהם מאבטח נוסף שצילם את מספר הרכב וביקש את פרטיו של הנהג, כשהוא מורה להם להמתין ברכב ולא לעזוב את המקום עד לסיום בירור הנושא.

"לא הבנו מה הם רוצים מאיתנו, אחד אומר לנסוע, אחד אומר לעצור", מספר אחד הנוסעים. הנהג שלא הבין מדוע פרטיו נלקחים, יצא מהרכב וניהל דין ודברים עם המאבטח. מכאן, העניינים החלו להתדרדר.

אחותו של הנהג יצאה להגנתו ובתגובה, לטענת בני המשפחה, הגיע מאבטח לזירה וחבט בה. בשלב זה החלו עימותים מילוליים בין הצדדים כשאחת מבנות המשפחה מתעדת את האירוע ולטענתה גם היא נדחפה על ידי אותו מאבטח. בסופו של דבר אחת מהנוכחות במקום, יחד עם בן משפחה נוסף, מצאו עצמם מעוכבים לחקירה כשלדבריהם הם לא יודעים על מה ולמה, כשבנוסף קיבלו הרחקה מהמאבטחים במקום ל-30 יום.

צילום: מתוך הסרטון

יום למחרת, כשהגיעו שוב בני המשפחה לבקר את החולה, אף אחד מהם לא הורשה להיכנס לדבריהם, כשגם מי שלא עוכב לחקירה נותר בחוץ. בני המשפחה נותרו המומים ולאחר דין ודברים עם תחנת משטרת רמלה, הורשו להיכנס כשהם מלווים במספר אנשי אבטחה.

"באתי לבקר את אמא שלי ואמרו לי 'אתה לא נכנס', זו בושה וחרפה", טוען בכעס בן המשפחה. "אחרי זה מלווים אותנו מאבטחים.. מה אנחנו? מחבלים?! ולמה לעשות את זה ליד כל האנשים בחוץ? תיקח אותנו לצד, תנהל דו-שיח. באנו לבית חולים לבקר חולה, לא באנו למועדון לילה לחפש בלגן". קרובת משפחתו הוסיפה "חוויתי עוגמת נפש עצומה. אני כבר כמה ימים לא מרגישה טוב בגלל מה שקרה. איך יכול להיות שמאבטח מכה נשים ובסוף שתיים מאיתנו מצאו עצמם בתחנת משטרה?".

תגובת המרכז הרפואי שמיר אסף הרופא: "במקרה המדובר, המשפחה סירבה להישמע להוראות מחלקת הביטחון של המרכז הרפואי. המאבטחים ביקשו בצורה יפה ומכובדת להזיז את הרכב מנתיב יציאת האמבולנסים, ומשסירבו, התערב מנהל המשמרת לטובת שמירת הסדר הציבורי ופתיחת נתיבי הכניסה והיציאה מהמרכז הרפואי, כמתבקש.  

"יודגש כי בשום שלב לא הופעל כוח של המאבטחים כנגד מי מאנשי המשפחה, אלא להיפך, המאבטחים שלנו, לצערנו הרב,  אוימו והותקפו על ידי המשפחה, ועל כן הוגשה תלונה מסודרת במשטרה מיד בתום האירוע.

"המרכז הרפואי שמיר אסף הרופא ימשיך לפעול אך ורק ע"פ חוק, תוך שמירה קפדנית על הנהלים והסדר הציבורי".