(צילום וידאו: אייל עצמון)

גם אתם נוסעים בכביש 471 מפתח תקוה לכיוון תל אביב? כדאי שתיזהרו. הסיבה: סימונים חדשים על הכביש, שנראים כסימונים זמניים אך מסוכנים במיוחד, גורמים לנהגים המשתלבים לסכן את חייהם בהשתלבות עם הכביש הסואן.

נתיב ההשתלבות במחלף גת רימון, מרחוב זרובבל לכיוון כביש 471 בכיוון תל אביב, אמור להוות השתלבות נוחה ובטוחה. כעת מדובר בסכנה של ממש, שכן 2 הנתיבים הופכים לאחד שמשתלב עם הנתיב הימני של 471, עליו מותר לנסוע עד 110 קמ"ש.

הדבר תמוה, שכן שני הנתיבים הרגילים נמחקו וכעת נמצאים מעבר לסימון כתום המהווה שוליים זמניים, כך עד לצומת קרית אונו. אגב, גם שם, הסימון הכתום מסומן בצורה שנראית לא תקינה חיים של ממש. הסימונים הישנים עדיין נמצאים על הכביש, דהויים ומבלבלים.

סימון מסוכן על כביש 471. צילום: אייל עצמון

נהגים שהתעוררו אתמול בבוקר (שני) וגילו את הסימון המפתיע: "מדינת חלם. מי שלא מכיר את הכביש פשוט מסכן את החיים שלו ומי שכן מכיר את הכביש יודע שאלה נתיבים חשובים להשתלבות, מה חשב על הרעיון המוזר הזה?", אומר תושב העיר שעובד בתל אביב.

נהג אחר אומר: "מישהו עוד יכול להיהרג שם. לא עושים כזה דבר בלי מודעות ושלטים מראש, בלי כלום. ממתי שני נתיבים רגילים הופכים להיות שוליים ומאיזו סיבה?".

מנתיבי ישראל נמסר בתגובה: "כחלק ממאמץ למען תושבי האזור הוחלט במשרד התחבורה כי באמצעות נתיבי ישראל יוסף נתיב ייעודי לתחבורה ציבורית, אשר צפוי להקל על עומסי התנועה בציר מרכזי זה. במסגרת הפרויקט יוקם נתיב תחבורה ציבורית לכיוון מערב, המתחיל ממחלף גת רימון ועולה אל דרך השירות החוצה את העיר פתח תקוה ועד רחוב קרן היסוד בעיר גבעת שמואל.

"מהנדסי הפרויקט מודעים לתחושת אי-הנוחות של ציבור משתמשי הדרך בנוגע לאופן ההשתלבות בתצורה הקיימת וזו תוסדר במיידית, על-מנת להבטיח את בטיחות הנוסעים".