הקיץ רק החל ונחשי הצפע ממשיכים להטיל את אימתם על תושבי העיר. הקורבנות הפעם היו תושבי רחוב הראשונים 1 במרכז פתח תקוה. באורח נס אף אחד לא נפגע, עד שנתפס על ידי לוכד הנחשים גדעון דעבול.

לפני מספר שבועות דיווחנו על נחש שנתפס בשכונת בילינסון, ומאז עלו תלונות נוספות בנושא. ביום חמישי האחרון כאמור, בשעות אחר הצהריים, הבחינה דיירת בבניין שברחוב הראשונים בנחש הנמצא בקומה הראשונה והחלה לקרוא לעזרה.

ילנה, שגרה באותה קומה, כשאמה מתגוררת מתחתיה בקומת הכניסה, תיארה את מה שעבר עליה באותם רגעים. "שמעתי רעש מכיוון חדר המדרגות וחשבתי שזו אמא שלי. פתחתי את הדלת ופתאום אני קולטת נחש בכניסה לדירה. סגרתי את הדלת מהר. נבהלתי מאוד והתחילו לרעוד לי הידיים".

צילומים: באדיבות תושבים

מה עשית באותו רגע?

"לא ידעתי למי לפנות, פניתי למשטרה, למוקד העירוני , ולבסוף הפנו אותי לגדעון דעבול שהגיע ולכד אותו, אבל הנחש היה בבניין במשך כשעה וחצי. הוא היה צמוד לדירה שלי, ובאיזשהו שלב עלה לקומה שניה והסתתר ליד אחד העציצים. במשך כל הזמן הזה, עמדו דיירים בכניסה לבניין כי פחדו להיכנס ואנחנו כמו דיירים נוספים פחדנו לצאת. ממש מפחיד לחשוב מה היה יכול לקרות".

"המצב פה קטסטרופלי", טוען אורן, דייר אחר בבניין. "מדובר בבניין 'רכבת' שרוב הדיירים הם שוכרים ולאף אחד לא אכפת ממה שקורה כאן. כבר ראינו חולדות ועכברים שמסתובבים כאן. פשוט מזעזע".