(צילומי וידאו: מתן דויטש)

מאות תושבים משכונת נווה גן בפתח תקוה הגיעו אמש (ראשון) לפגישה עם ראש העירייה רמי גרינברג בשעת ערב מאוחרת, כשהם חוששים לעתיד שכונתם בעקבות תכנית החלוקה לרובעים שמחברת אותם עם שכונות קרול ושיפר. התושבים, שציפו לקבל תשובות ברורות וחד משמעיות, השמיעו מדי פעם קריאות ביניים ואמרו בסוף המפגש כי הם יצאו מבולבלים כשאינם יודעים מה יעלה בגורל התכנית.

תחילה, ניסה ראש העיר לרכך את ליבם של התושבים שהגיעו טעונים למקום ושטח בפניהם את תכניות העירייה לפיתוח הפארק הדרומי, הקמת מרכז מסחרי וכן פרויקטים תנועתיים נוספים. מדובר בתכניות שלדבריו לא תוקצבו ולא קודמו בשנים האחרונות.

לאחר מכן, עבר גרינברג לשוחח עם התושבים על תכנית החלוקה לרובעים שלשמה התכנסו. "מערך החירום העירוני מחולק לאשכולות כבר במשך שנים, וזה לגיטימי", פתח את דבריו בנושא. "החלוקה נעשית לפי מיקום גיאוגרפי וכמות תושבים. אי אפשר לכלול כל שכונה ברובע משלה, ואי אפשר מבחינת כמות לכלול את אם המושבות עם נווה גן באותו רובע. צריך שיהיה הגיון וקרוב למציאות".

"אנחנו קשובים ושומעים את טענות התושבים", המשיך ראש העיר. "לא תהיה השפעה על שיבוץ הילדים בבתי הספר. עובדתית, גם כשיהיה פיק בקרוב ולא יהיה מקום באיינשטיין ועוזי חיטמן, נפתח בבר לב אגף נוסף שיקלוט תושבים באופן זמני, מאחר שאין הצדקה לבניית בית ספר יסודי נוסף. לא שולחים ילדים לקרול. גם מבחינת ערך הדירה, לא אמורה להיות ירידה . מבחינה תדמיתית? אני חושב שאם לא היה מישהו שמעלה את הנושא, אף אחד לא היה שם לב לכך. אנחנו מסתכלים על הנושא בראייה כוללת שאמורה להרים את המקום".

בשלב מסויים התושבים איבדו את סבלנותם וטענו כי הם לא מקבלים תשובות חד משמעיות על אף שהפצירו בראש העירייה להכריז אם תהיה חלוקה לרובעים או לא.   

תושבי נווה גן במהלך המפגש. צילום: מתן דויטש

תגובת דובר העירייה, חזי חקאק: "חלוקת העיר לאשכולות קיימת כבר זמן רב ועוסקת בתפעול העיר בחרום. בנוגע לשגרה הוחלט במפגש עם התושבים כי אשכול נווה גן יוקפא. במקביל, אגף השכונות שעד כה טיפל במספר שכונות קטן הונחה ע"י ראש העיר לתת מענה לכלל שכונות העיר בכדי לתת מכפיל כוח משמעותי לשרות העירוני, בהתאם למדיניות החדשה של ראש העיר. מכאן שהתושבים מקבלים שרות יותר מקצועי ומקיף תוך התחשבות בבקשות שלהם".

כתבה נרחבת בנושא תתפרסם בסוף השבוע הקרוב בעיתון ידיעות פתח תקוה.

צילום: מתן דויטש