(צילום וידאו: באדיבות היולדת)

סרטונים חדשים שהופצו בשבוע שעבר ברשת החברתית מציג: המים בהם רוחצים את הילודים בבית החולים בילינסון עכורים ונראים מלאי חלודה. היולדת שצילמה את הסרטון מספרת שצילמה סרטון דומה כבר לפני שנה, אך כעת מתברר שחלפה שנה ודבר לא השתנה.

היולדת ששוכנה במחלקת יולדות א' בבית החולים, לאחר לידת בתה, טוענת כי כאשר פתחה את המים בחדר הרחצה, ציפתה לה הפתעה. המים אשר יצאו מן הברז היו עכורים וצבעם צהוב כהה המזכיר צבעה של חלודה. "מים לא אמורים להיות צהובים", היא אומרת.

צילומים: באדיבות היולדת

מה עשית?

"פניתי לאחראית האחיות ושאלתי אותה על פשר העניין. היא ענתה לי שמדובר בבעיה ידועה, והוסיפה שהמים נבדקו ונמצאו תקינים וכי זה 'רק צבע'. לי זה נשמע הזוי, אני משערת שבית החולים לא מוסיף צבע צהוב למים היוצאים מהברזים ולכן סביר להניח שמדובר בבעייה של צנרת ישנה וחלודה".

לטענת היולדת, לא רק בחדר הרחצה במחלקה המים נראו כך, אלא גם בתינוקיה. "את הסרטון עצמו צילמתי בתינוקיה. אלה אותם המים בהם רוחצים את היילודים, במים האלה רחצו גם את הבת שלי".

(צילום וידאו: באדיבות היולדת)

האישה סיפרה למיינט פתח תקוה כי החוויה המפוקפקת במחלקה לא היתה זרה לה וממש לא חד פעמית. "לפני שנה בדיוק, בינואר 2018, צילמתי סרטון דומה במחלקת יולדות ג'. להבדיל מהפעם הזו שהסרטון צולם במחלקת יולדות א'. צריך לזכור שבמים האלה רוחצות גם נשים לאחר לידה או ניתוח קיסרי עם פצעים ותפרים. אני לא מומחית, אבל זה הרגיש לי מזוהם".

מבית החולים בילינסון נמסר בתגובה: "תודה שהפניתם את תשומת ליבנו. בית החולים פועל על מנת לתת פתרון לנושא".

ממשרד הבריאות נמסר בתגובה: "לאחר בירור מול בית החולים נמסר לנו כי היתה תקלה במערכת המיועדת לשמור על צלילות המים החמים בבית החולים. נציגי בית החולים טיפלו בתקלה ומערכת המים חזרה למצב תקין.

"בבית החולים הותקנה התרעה על המערכת על מנת שלהבא יתקבל מידע על תקלה באופן מיידי וניתן יהיה להגיב מיידית. נציגי לשכת הבריאות מחוז מרכז יערכו ביקורת בבית החולים לבדיקת הנושא".