צילום המחשה: shutterstock

המשטרה הגישה בשבוע שעבר כתב אישום לבית משפט השלום בפתח תקוה נגד צעיר (19) תושב המרכז בגין התפרצות למקום מגורים והיזק לרכוש. זאת לאחר שעל פי הטענה פרץ לבית פרטי בעיר בניסיון לבצע גניבה, הרס במזיד את הנכס והבהיל את הדיירת שישנה בו אותה שעה.

מכתב האישום עולה כי בחודש מרץ 2019, בסביבות השעה 11:30, הגיע הצעיר לשכונת קריית מטלון בעיר וניסה להתפרץ לבית צמוד קרקע, דרך החלון שבחדר השינה, בכך שפתח את תריס ההזזה שלו ולאחר מכן ניסה לפתוח בחוזקה גם את חלון הזכוכית עצמו, באופן שאינו ידוע במדויק.

בשלב זה, ולאחר שלא הצליח לפתוח את חלון חדר השינה, החליט הצעיר לנסות את מזלו בדרך אחרת. על כן פנה לחלון המטבח והחל להוציא ממקומם מספר שלבים של תריס ההזזה הקיים בו. בהמשך הצליח לפתוח גם את חלון הזכוכית שהיה סגור אותה העת ולהכנס לתוך הבית.

בכתב האישום נטען עוד כי כל אותה העת הדיירת המתגוררת במקום ישנה בו, אך לאור הרעשים המשונים הקיצה משנתה רק כדי לגלות את הצעיר עומד אצלה במטבח. לנוכח המחזה נבהלה הדיירת ונמלטה מביתה בצעקות רמות, אשר הצליחו להבהיל גם את הצעיר שמיהר אף הוא להמלט מהמקום.

בסיכום כתב האישום נטען בנוסף כי כתוצאה ממעשיו של הצעיר, נגרם נזק למשקוף חלון הזכוכית בחדר השינה וכן לתריס ההזזה שבחלון המטבח.