צילום: אייל עצמון

ארגון עובדי עיריית פתח תקוה הכריז על סכסוך עבודה. "לא אתן לאף אחד לפגוע בזכויות הטבעיות שלכם", כתב יו"ר הארגון, אלי שלמה, במכתב לעובדי העירייה.

כזכור, לפני כשבועיים פרסמנו כי ועד העובדים פתח במחאה, בתגובה לקיצוץ בשעות הנוספות של עובדי העירייה ע"י רמי גרינברג.  "מדי יום אנו מתריעים במכתבים לרמי גרינברג ראש העיר ולהנהלת העירייה ודורשים שיציעו לנו תכנית התייעלות על השולחן ולא לקיים צעדים חד צדדיים ללא יידוע והסכמת ארגון העובדים" כתב שלמה.

לטענת אנשים הוועד, מלבד הקיצוץ בשעות הנוספות נקטו בעירייה בשבועות האחרונים במספר צעדים נוספים. בין הצעדים: סגירת אגף האירועים, זימון ארבעה עובדים מהגן חי לשיחת שימוע לפני פיטורין וסגירת אגף לשירות לתושב. אולם, הקש ששבר את גב הגמל מבחינת ועד העובדים, היה דיון שהתקיים בישיבת המועצה השבוע, בנושא שינוי מבנה ארגוני לאגף הרכש והלוגיסטיקה וניוד עובדים. זאת בניגוד לבקשתו של שלמה שלא להעלות את הנושא לדיון.

עוד צויין במכתב כי "בתאריך 13.11.18 התקיימה ישיבת מועצת ארגון העובדים עם רמי גרינברג, ובישיבה הייתה הצהרה חד משמעית על שיתוף פעולה מלא בין ארגון העובדים להנהלת העירייה לקידום חזונו של ראש העיר- מתן שירות לתושב.. אך בפועל לא מתקיים שיתוף פעולה".

הודעת ארגון העובדים. צילום: באדיבות אלי שלמה

יו"ר ארגון העובדים הוסיף כי "העירייה בבריונות , כופה מהלכים שלא ניתנים לשינוי. יש אווירת פחד. אנחנו נותנים שירות לתושבים, ויש עובדים מסורים בעירייה שעושים להם רצח אופי ברשתות החברתיות. פנינו לשלום, אנחנו בעד משא ומתן ובעד שקיפות והתייעלות אמיתית אך כרגע אין היענות ואין הידברות אמיתית עם הנהלת העירייה וראש העיר. לא אתן להעביר את התקנים ללא משא ומתן עם ועד העובדים. ננקוט בצעדים ונמשיך לפעול על פי דין וחוק".

אתמול (1.1) אישרה מזכירות ההסתדרות במרחב פ"ת את סכסוך העובדה, ובימים הקרובים יכריז ועד העובדים על המשך צעדיו.  

להלן תגובת ראש העירייה רמי גרינברג: "קיבלתי מהתושבים את המנדט לבצע מהפכה בעיר וכך בדיוק אני עושה. המנגנון העירוני חולה ואנחנו משוועים להבריא אותו. לא אסכים להתנהלות הבזבזנית שהיתה נהוגה עד היום. אין לנו כוונה לפגוע באופן שרירותי בעובדים, אבל בהחלט יש לנו כוונה לשפר ולהתייעל. לא מדובר בהרעה או פגיעה בתנאיהם של העובדים, אלא באיגום משאבים ובהתייעלות של היחידות העירוניות שיבצעו את משימותיהם באופן מסודר ומבוקר. אני מוכן לשיתוף פעולה עם ארגון העובדים ודלתי פתוחה בפניהם בכל שעות היממה".