ישי ברג ז"ל. צילום: מתוך הפייסבוק של עמותת הכחולה

סוף עצוב: ישי ברג מפתח תקוה, שעבר בחייו שלוש השתלות כליה, הלך לעולמו במפתיע בגיל 34 לתדהמת בני משפחתו וחבריו הרבים מאוהדי הפועל פתח תקוה.

בגיל 17, בבדיקות לצו ראשון, גילו אצל ברג בעיות בכליות שבגללן לא אושר לו להתגייס לצבא. למרות זאת הוא בחר להתנדב ולשרת ביחידת הכלבנים עוקץ. "שירתתי במשך 27 חודשים ונהניתי מכל שנייה", הוא פרסם בפוסט בשנת 2015.

שנתיים לאחר השחרור מצה"ל, מצב הכליה החל להידרדר. "במקום להתחיל טיפולי דיאליזה אמא שלי החליטה שהיא תורמת לי כליה", כתב באותו פוסט. "'התעקשה' יבטא את זה במדויק יותר. אחרי חצי שנה של בדיקות התאמה נעימות יותר ופחות התבשרנו שאמא מתאימה והולכים להשתלה! ב-9.3.09 נכנסנו לחדרי ניתוח בבית החולים בילינסון ויצאתי עם כליה חדשה ונוצצת מהניילונים. הכליה של אמא!.

"אחרי שחזרתי לעבודה ולשגרת חיים של כל בן 24 והרגשתי בריא במשך שבוע שלם, חשתי שלא בטוב עד שלא יכולתי יותר וניגשתי למיון בבילינסון. שם לצערי גילו דחייה בכליה בערכים שלא הבינו איך אני עדיין חי ומייד הכניסו אותי לדיאליזה דחופה. עד היום אני נזכר בדיאליזה הזו: באח שחיבר אותי עם המבט העצוב בעיניים, ובגוף שמנסה להגיב לטראומה שהוא חווה שכרגע מנסים לנקות ולהציל. מאז אותו יום אני חי ונושם 'בילינסון', 'דיאליזה'. דיאליזת בילינסון היא בעצם הבית השני שלי. הצוות הוא החברים שלי, כמו כן המטופלים.

ברג הוסיף וכתב באותו פוסט: "לפני כשנה נמצא לי תורם על ידי עמותת 'מתנת חיים': גבר בן 31, בריא, שהחליט לבוא ולתרום לי, ישי ברג הקטן, את כלייתו, חלק מגופו. על שולחן הניתוחים הכל היה יפה וטוב, אבל אח"כ משהו השתבש והכליה לא החזיקה מעמד, ולאחר כשבועיים נאלצו להוציא אותה מגופי. רוב האנשים היו חשים כעס ואכזבה, אבל אני ממש לא, ההפך. אני ממשיך להתהלך עם חיוך מרוח על הפנים ואופטימיות שלא נגמרת ונראה מי יצליח לשבור אותי".

ישי ברג היה כאמור אוהד שרוף של הפועל פתח תקוה והיה מגיע למשחקים רבים. במשך השנים אף נערך עבורו מופע התרמה.  מועדון הפועל פתח תקוה ועמותת "הכחולה" פרסמו הודעה מיוחדת הבוקר: "משתתפים בצערה של משפחת ברג על לכתו בטרם עת של הבן ישי. ישי ברג, אוהד מושבע של הפועל פתח תקוה וחבר בעמותת "הכחולה" הלך לעולמו בגיל 34. הלוויתו של ישי תתקיים היום, 3.4.2019, בשעה 15:00 בבית העלמין סגולה בפ"ת. המשפחה יושבת שבעה ברחוב היבנר 35 בפתח תקוה".

חברו של ישי, שי רוזן, סיפר הבוקר: "עבדנו יחד בשנים האחרונות ב'נספרסו' ברחוב שחם. אני מכיר אותו 3 שנים. הוא היה בן אדם זהב, היינו הולכים הרבה למשחקים של הפועל פתח תקוה שהיא קבוצת הנעורים שלנו. היינו יוצאים, שותים בירה, הוא תמיד לקח את החיים בצורה הכי אופטימית שיכול להיות למרות כל מה שעבר. בן אדם נדיר".

חבר המועצה איתי שונשיין כתב: "הלב נקרע ומסרב להאמין. אני יודע כמה נלחמת ועד כמה אהבת את החיים. עברת ימים קשים של סבל רב, אבל תמיד בחיוך ועם המון תקווה ואופטימיות. לך לשלום חבר יקר. אני בטוח שיש לך מקום של V.I.P שמור בגן עדן. אוהב תמיד, איתי".