שם: ענבל חמיידס.

גיל: 44.

מצב משפחתי: רווקה.

מגורים: מרכז העיר.

מקצוע: מטפלת ומפתחת מודעות עצמית באמצעות טארוט והילינג.

מדוע בחרת במקצוע?

"זו שאלה מורכבת, משום שהגדרת העיסוק שלי והדרך שלי למקום הזה מורכבת בפני עצמה. אני רואה את העיסוק הזה כשליחות, לא רק מבחינת עזרה. זה נותן ביטוי למי שאני, למהות שלי. עד כמה שזה נשמע קלישאתי, המקצוע בחר בי ולא אני בו. אני חושבת שזה התפקיד שלי בעולם. אני מנסה לעזור לאנשים להגיע להכרה עצמית טובה יותר ולרבדים עמוקים יותר בעצמם".
 
כמה זמן את מתגוררת בפתח תקוה? 
"שנתיים".

חמיידס. בעקבות כיכר גורן | צילום: ריאן

מה הפינה האהובה עלייך בעיר?

"יש לי כמה. הכיכר בכפר גנים (כיכר העצמאות) ורחוב העצמאות, שיש בו משהו סמלי. אני אוהבת מאוד את מגדל המים וגם את הרחוב שלי, רחוב פנקס".

מה החוויה המשמעותית ביותר שחווית בעיר?

"זאת חוויה שאני יודעת שבכך שאספר עליה, זה יעורר אנטיגוניזם בחלק מהציבור, אבל זאת גם הסיבה שבגללה עברתי לעיר. אני הגעתי לפתח תקוה בעקבות המחאות נגד השחיתות שהתקיימו מול ביתו של היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט. השתתפתי בהפגנות עוד לפני שהתופעה זכתה להכרה ארצית והשפיעה על הדיון הציבורי. המחאות הללו מאוד השפיעו עליי ושינו דברים בחיי, כמו למשל – לעזוב את הקיבוץ בדרום שבו התגוררתי, בין השאר בעקבות המחאות הללו שלקחתי בהן חלק. החוויה הזו משמעותית כי הצלחנו לעורר מודעות לדברים הללו. אני גם שמה את העניין ה'פוליטי' בצד. בעשייה הזו אני רואה אמונה ושקידה על עקרונות שבהם אדם מאמין ופועל לקדמם".
 
מה היית רוצה לשנות בעיר?

"לדעתי יש מקומות רבים בעיר שנסגרים מוקדם מדי. הייתי שמחה אם יותר מקומות היו פתוחים עד עשר בערב".

מה חסר לך בעיר?

"לא ממש חסר לי משהו. יש כאן הכל: עסקים, תרבות, בתי חולים. אין לי צרכים יוצאי דופן".
 
מה הכי מעצבן אותך בעיר? 

"אין דברים שממש מעצבנים אותי בעיר. לא פגשתי כאן מקרים קשים של ליקויים או אי סדר מהותי ויוצא דופן שממש מעצבן אותי. אני לא מחבבת את השלט של טראמפ והקריאה לכיכר ברחוב חיים עוזר על שמו. קצת הזוי ששמו שם דגל של ארה"ב, ולא מדובר בכיכר חדשה. לדעתי זה לא מתאים לעיר".

מה הכי מיוחד לטעמך בעיר? 

"זאת עיר גדולה שאפשר למצוא בה הכל מהכל, גם מבחינת אוכלוסייה וגם מבחינת עיסוקים. אני אמנם לא גרה בעיר זמן רב ואני גם לא יודעת להגיד אם אחיה פה את כל או את רוב חיי, אבל העיר הזו השפיעה עליי ועל חיי במובנים רבים ודרכים רבות, ולעד יהיה לה מקום במי שאני כיום".

איך היית מתארת את העיר במשפט?

"עיר שהשפיעה עליי, עיר עם אמת ועתיד".