לתושבי כפר גנים ג' נמאס: תופעת ההפגנות הסמוכות לביתו של היועמ"ש לממשלה, אביחי מנדלבליט, הולכת ומחריפה כשלמפגינים הקבועים הצטרפו בשבוע האחרון יוצאי העדה האתיופית שמוחים כנגד מדיניות המשטרה והריגתו של סלומון טקה ז"ל.

המפגינים בני הקהילה האתיופית בכפר גנים השבוע. צילום: פרטי

רק לפני כשבוע דיווחנו על התרחבות ההפגנות כנגד היועמ"ש גם לימי שישי, ובשבוע האחרון כאמור ההפגנות עלו מדרגה. "החל מהשעה 16:00 לערך מגיעים המפגינים הקבועים לכיכר הרחובות יטקובסקי-בן גוריון- מייזנר ובשעה 22:00 מצטרפים אליהם יוצאי העדה האתיופית חמושים במגפונים כשהם קוראים בשמם של אלו שנפגעו ונהרגו מירי שוטרים", מספר תושב השכונה.

"הם לא מפגינים מול הבית שלו, אלא מתחת לבתים שלנו ואם יש להם בעיה איתו שיפגינו מול המשרד או גורמים אחרים. אנחנו כתושבים לא צריכים לסבול בכך שהורסים לנו את החיים. אנחנו לא יכולים לישון, הילדים מתעוררים, הם מפריעים לתנועה ולפי מה שאנחנו מבינים זה רק הולך ומחריף".

אני מניח שפניתם לעירייה או למשטרה בנושא.

"המשטרה מונעת חיכוכים בין התושבים למפגינים ולא מפריעה להם, למרות שכמעט כל יום אני פונה אליהם. התקשרנו לעירייה, גם בנוגע לשלטים אך לא נעשה דבר. להבנתנו ראש העירייה ציין כי היועצת המשפטית של המשטרה הנחתה לא לתת קנסות על ההפגנות כי הן אושרו על ידי בית המשפט אבל מה שאושר זו ההפגנה בכיכר בסמוך לקניון גנים ולא סמוך לבתינו".  

"המפגינים מטרידים שכונה שלמה ללא כל סיבה הגיונית", טוען צביקה שטרן תושב השכונה. "אני לא מבין איך ניתן אור ירוק לכל חמום מוח ולכל משועמם להפגין לנו בשכונה, ולהטריד אלפי תושבים".

מלשכת דובר העירייה נמסר בתגובה: "עיריית פתח תקוה בהחלט בעד חופש הביטוי, אך מנגד שומרת על ביטחון תושביה ואיכות חייהם. שכונת כפר גנים ג' הפכה למרכז להפגנות בכל ימות השבוע ובכל שעות היממה, דבר המטריד את מנוחת השכנים ומהווה סכנה לנוסעים כמו גם לעוברים ולשבים.

"בשבועות האחרונים אף חלה החרפה במצב, ובמקום מתקיימות הפגנות כמעט מידיי יום. ביום שישי האחרון נצפה רכב מסחרי אשר נסע בניגוד לתנועה כשהוא מתיז קצף שגרם לסכנת החלקה. עיריית פתח תקוה תמשיך ותאכוף את החוק בנחישות ובנחרצות, בהתאם להנחיות היועצת המשפטית של העירייהלא נאפשר להפוך את תושבי פתח תקוה לבני ערובה של מלחמות פוליטיות".