צילום: מתוך המודעה שהופצה בעיר

כמדי שנה, העיר פתח תקוה תציין את יום העצמאות במספר אירועים ברחבי העיר. עם זאת, במודעה הקוראת לציבור להגיע ל"יום שכולו תורה" מטעם האגף לחינוך ותרבות תורניים ועיריית פתח תקוה, אין אזכור לכך שמדובר באירוע לכבוד היום החגיגי.

על פי מודעת הפרסום, האירוע שיתקיים באולמי "הרקיע השביעי" ביום חמישי הקרוב, יהיה בהשתתפות רבנים רבים ביניהם רפאל זר ומיכאל לסרי, ובמעמד ראש העירייה, רמי גרינברג, ממלא מקומו אוריאל בוסו, ויו"ר האגף אליהו גינת. עוד נכתב, כי יום הלימוד הוא לעילוי נשמתו של האדמו"ר מקאליב שהלך לעולמו לפני כשבוע. כאמור, באופן תמוה, בכל המודעה לא מופיעה כלל המילה "עצמאות".

"אין לי בעיה שהעירייה מממנת אירוע דתי, אבל שעושים אותו לעילוי נשמתו של האדמו"ר מקאליב, שהגה את רעיון יום הלימוד ("בר בי רב דחד יומא") בין היתר לכבוד יום העצמאות, ולא מזכירים את צמד המילים הללו, זה הזוי לחלוטין", טוען תושב העיר.

תושב אחר כועס אף הוא על הפרסום ומסביר שלטענתו "קיום אירוע ביום העצמאות במימון אגף בעירייה ללא אזכור המילה "עצמאות" זה מכעיס וחמור ביותר. ממה הם פוחדים? איזה סיבה יש להם לא לציין את היום שבגללו אנו חוגגים? הוא לא קיים מבחינתם?".

מדוברות עיריית פתח תקוה נמסר בתגובה: "ראש העירייה לא אישר את האירוע הנדון! בשנים קודמות אפשרה העירייה לארגן אירועים ללא סממני ציונות וסמלי המדינה. השנה הנחה ראש העירייה חד משמעית כי כל אירוע צריך להתקיים עם חיבור ליום העצמאות וסממנים וסמלי המדינה".