רונה רמון ובנה אסף. צילום: באדיבות קרן רמון

עיריית פתח תקוה תנציח את זכרה של רונה רמון ז"ל, כך מסר דובר העירייה, חזי חקאק. בעירייה יבחנו כיצד לעשות זאת לאחר שהנושא יעלה בישיבת המועצה הקרובה ובישיבת וועדת השמות.

"העיר פתח תקווה מרכינה ראשה לזכרה של רונה רמון ז"ל", נכתב בהודעת העירייה בדבר פטירתה של הפעילה הציבורית המוערכת . "רמון, אישה מעוררת השראה, אזרה כוחות נפש עצומים, יזמה והייתה שותפה למיזמים חינוכיים וערכיים, הקימה את 'קרן רמון' , במטרה להקנות לדור הצעיר מצויינות אקדמית ומנהיגות חברתית".

היום (רביעי) הוצב ארונה של רמון במרכז פרס לשלום עד השעה 13:00 כדי שהקהל יוכל לחלוק לה כבוד אחרון, כשלאחר מכן יתקיים טקס האשכבה בנוכחות מצומצמת של משפחה וחברים.

רונה רמון, שהייתה פעילה ציבורית התומכת בחינוך ובקידום בני נוער בישראל, הלכה ביום ב' לעולמה והיא בת 54. רונה רמון היא אלמנתו של אלוף-משנה אילן רמון ז"ל, האסטרונאוט הישראלי הראשון שנספה באסון מעבורת החלל "קולומביה", ואמו של סרן אסף רמון ז"ל, שהמשיך בדרכו של אביו כטייס בחיל האוויר ונהרג בתאונת אימונים.

צילום: באדיבות קרן רמון

רמון תיעלה את הטרגדיה המשפחתית שלה לתרומה יוצאת-דופן לחברה הישראלית באמצעות שורה של עיסוקים חברתיים. היא הקימה את "קרן רמון" ששואפת להקנות לדור הישראלי הצעיר "מצוינות אקדמית, מנהיגות חברתית ותעוזה פורצת דרך", ופעלה במשך שנים לקידומם של בני-נוער וילדים בכל רחבי הארץ.  רמון, שחקרה את נושא ההתמודדות עם האובדן, קיימה במשך שנים הרצאות, סדנאות וטיפולים פרטניים, תוך שהיא חושפת את סיפורה האישי שמהווה דוגמה והשראה לרבים.

רמון קידמה בין השאר גם ילדים ובני נוער מפתח תקוה ולפני כשנה אף ביקרה בתיכון הרב תחומי ב' ונפגשה עם תלמידים.