צילום: באדיבות רעות רונן

בעקבות התערבות מיינט פתח תקוה נמצא פתרון על ידי העירייה לחניית נכים פרטית בשכונת הדר גנים שנחסמה על ידי נהגים אחרים לעיתים קרובות. עוד קודם לכן, החליטה על דעת עצמה בעלת החניה, רעות רונן, לצבוע את שפת הכביש בצבע כחול בלית ברירה.

רעות, תושבת רחוב יהודה הנשיא, עברה להתגורר בשכונה לפני חודשים ספורים עם בעלה ושלושת ילדיהם. הקטנה שבהם, שקד (3.5) סובלת ממוטציה נדירה שבאה לידי ביטוי בעיכוב התפתחות מוטורית. בעקבות פניה שלה לעיריית פתח תקוה, זכו הזוג רונן לחניה מסומנת עבורם בסמוך לביתם. החניה סומנה במסגרת לבנה על שפת הכביש ובאמצעות שילוט המורה על חנית נכה השמורה למספר רכב ספציפי.

אלא שהשילוט שהוצב רק בצד שלכיוון התנועה גרם לכך לטענתה של רעות, שפעמים רבות נהגים שחנו נגד כיוון התנועה תפסו את החניה כמו גם דיירים וגננים שהיו מוציאים את הגזם לשטח המסומן. "התחושות קשות", היא אומרת בתסכול. "אולצתי לחפש חנייה במקום מרוחק יותר ולא תמיד קל למצוא. זה מאמץ גדול בשבילי להרים את כסא הגלגלים ולקפל אותו, לכן העירייה גם באה לקראתנו ששאלה היכן נוח לנו שתמוקם החניה, וגם קיבלנו שטח חניה גדול יחסית כי אנחנו צריכים את המרווח על מנת לקפל את הכסא".

"מרוב התמונות שהייתי מעלה ברשת החברתית של רכבים שחוסמים או גזם שהונח בחניה, אנשים כבר שואלים אותי 'וואו, שוב חסמו לך?' . באחד מהמקרים שהיו לאחרונה חסם אותי רכב הסעות. שכן שירד לזרוק את הזבל ב- 11 בלילה, ראה שאני מנסה למצוא פתרון ופינה עבורי את החניה שלו".

כיצד טיפלת באותם מקרים?

"מבחינת הגזם, הנושא נפתר לאחר תלונה שלישית שלי בנושא ובעקבות התערבותו של צדוק בן משה. לגבי הרכבים החונים, אני פונה ל 106 אבל לא תמיד הם נותנים דוחות כי לדבריהם הם גם לא נותנים דוח לרכב נכה אחר שחוסם. אנשים אומרים שאחרים לא שמים לב אבל לי זה נראה רק תירוץ כי יש סימון על המדרכה ויש שלט. מי שמחנה צריך להרים את הראש לראות מה כתוב בו. הטענות שלי הן לא נגד העירייה אבל כן ניסיתי לפנות אליהם כדי לקבל פתרון. ביקשתי מהם שיצבעו את החניה בכחול אך הם אמרו שאינם יכולים".

לאחר הצטברות מקרים נוספים, החליטה רעות לצבוע את החניה בעצמה. "אנשים בפייסבוק ייעצו לי לצבוע וזה מה שעשיתי. אני לא יודעת אם זה חוקי או לא אבל לא היה לי פתרון אחר. אז רוקנתי 3 שפורפרות של צבע וצבעתי לבד. לא היה לי כח כבר, 'הגיעו מים עד נפש'".

בעקבות פניית מערכת מיינט לעיריית פתח תקוה הוצב תמרור גם מצידו השני של העמוד, כך שהבאים משני הכיוונים יכולים לראותו. "אני שמחה מאוד", אומרת רעות. "הפתרון מאוד בולט לעין, ואם מישהו עכשיו יחסום שוב את החניה זו באמת תהיה בושה. אני רוצה לומר תודה לעירייה ולעוסקים במלאכה ומקווה שבזה נמצא הפתרון שישים סוף לתופעה. אין תירוצים מעכשיו".