זוג קשישים. המחשה | צילום: מוטי קמחי

עיריית פתח תקוה נערכת לקראת הסערה הצפויה, ופועלת למניעת הצפות מי גשמים. בישיבה שנערכה הבוקר (רביעי) עדכנו כל גורמי הרשות לגבי העבודות שבוצעו בחודשים האחרונים כחלק מההיערכות לחורף וההיערכות האגף בימים הקרובים.

כך למשל ביצוע עבודות גיזום של ענפים הנוטים ליפול ועצים הצומחים תחת חוטי חשמל, ניקוי קולטנים, תקינות רמזורים, איסוף גרוטאות ואשפה, חיזוק שלטים וכדומה.

ניתנו הנחיות לכוננים להיות ערוכים במידת הצורך עם מנופי גיזום, מכונות טיאוט, טרקטורים וגנרטורים לחירום. גם המוקד העירוני הפועל 24/7 נערך לתגבור במידת הצורך, וכך גם השיטור העירוני, צוות סע"ר ואנשי אגף הביטחון. בנוסף, נערך תיאום ציפיות מול מית"ב וכל גורמי החירום וההצלה, לרבות חברת חשמל, משטרה, מד"א וכב"ה.

בנוסף, האגף לשירותים חברתיים ובריאות נערך במהלך החודשים האחרונים לטיפול בדרי הרחוב ומתן מענה עבורם בימי גשם סוערים.

ישיבת ההיערכות בעירייה | צילום: דוברות עיריית פ"ת

מהעירייה נמסר כי בשנה האחרונה בוצעו עבודות תשתית רבות ברוב אזורי העיר ובוצעו פרויקטים לשיפור מערכות התיעול והביוב, במטרה למנוע הצפות כתוצאה מגשמים. אך עם זאת לא ניתן למנוע באופן מוחלט את ההצפות ולא קיימת מערכת ניקוז המסוגלת לאפשר פתרון לכמויות גשם רבות מאוד בזמן קצר.

בעירייה ממליצים לתושבים להיערך גם בביתם - לנקות את המרזבים, להימנע מלהוציא בימים הסוערים גזם וגרוטאות, לחזק דודי שמש בגג, לקשור כל ציוד העלול לעוף מהגג או מהמרפסת ולהצטייד בתאורת חירום.

ראש העירייה רמי גרינברג: "לאורך כל השנה אנו מבצעים עבודות תשתית במיליוני שקלים כדי להגיע לימי החורף ערוכים ומוכנים, ולהימנע עד כמה שניתן מהצפות, עצים קורסים ומפגעים הנגרמים עקב מזג אוויר סוער. גם הפעם אנו מוכנים ומקווים שהסערה הצפויה לפי התחזיות תעבור בשלום וללא מפגעים. חורף חם ובטוח לכולם".