נערכים לסערה. צילום: דוברות עיריית פתח תקוה

במהלך חודש ינואר ירדו גשמים רבים בפתח תקוה, כמעט מדי יום, ובעוצמות חזקות. בשל כך החליטה העירייה ליצור נוהל מסודר שמטרתו להתמודד עם המצב באופן היעיל ביותר.

להלן ההודעה שהוציאה העירייה בנושא:

"עקב שינויי מזג האוויר הקיצוניים החלים בכל העולם ומשפיעים גם על מדינת ישראל הוחלט בעיריית פתח תקוה להוציא נוהל הערכות לסערה, למקרה של מזג אוויר סוער וגשום המשפיע על מהלך החיים התקין של התושבים.

אירוע סערה משפיע באופן נרחב על שטחים עירוניים רבים והוא מוגדר כאירוע חירום בשגרה, אשר גורמי הרשות השונים יפעלו בו, ללא הפעלת כלל מערכי החירום כמו בעת מלחמה.

במסגרת הנוהל שגובש ע"י אגף הביטחון, נקבע סדר הפעולות לפי זמנים ותחומי אחריות של כל אחד מהגורמים. הנוהל ייכנס לתוקף ברגע בו יכריז ראש העיר כי מדובר באירוע חירום. כל האירוע יתופעל באמצעות מנהל אגף הביטחון אשר יישב במשל"ט וממנו יפעיל את הכוחות וכלל האמצעים.

ראש העירייה, רמי גרינברג: "אנו נערכים לכל תרחיש ולכל מצב, וסערה או אפילו גשמים עזים בזמן קצר עלולים לגרום לנזקים, גם לרכוש וגם להמשך תפקוד רציף של תושבי העיר. משימתנו העיקרית באירוע של סערה היא הצלת חיים כתוצאה מאירועי הצפות, סחף ותאונות. עיריית פתח תקוה נערכת כל השנה באופן רציף לקראת אירועים חריגים מעין אלו, ולקראת סערה צפויה פועלת במלוא המרץ לניקוי קולטנים, איתור עצים מסוכנים וכדומה. באירוע חריג משתפים פעולה כל גורמי הרשות - המוקד, הביטחון, המשל"ט, מית"ב וכל אגפי העירייה והצוותים העובדים בשטח בכל מזג אוויר".