משטרת ראש העין. צילום: גיל לרנר

משטרת ראש העין קיימה ביום ראשון עימות בין בכיר בעירייה לצעירה (24) תושבת פתח־תקוה, שהתלוננה נגדו בטענה כי הטריד אותה מינית. התיק הוצא מתחנת פתח־תקוה בשל מעמדו הפוליטי של הבכיר בעיר.

כזכור, בתלונה שהגישה הצעירה במשטרה נטען כי היא הגיעה לבניין העירייה לאחר שלא קיבלה את שכרה עבור חוב מתקופת הבחירות. לטענתה, בשלב מסוים ביקש ממנה הבכיר להיכנס למשרדו, ובהמשך כיבה את האור והתכונן ליציאה. "ואז הוא שאל אותי: 'את באמת צריכה את הכסף? את כל כך צריכה אותו? תראי כמה את מוכנה לעשות בשבילו'", התלוננה הצעירה במשטרה.

"הייתי בהלם, הוא נשען על השולחן ואמר 'תתקדמי, אני אסביר לך מה קורה'. סירבתי ולקחתי צעד אחורה אבל הוא התעקש ואמר 'בואי, בואי אני אסביר לך'. ואז הוא לקח לי את היד, משך אותי קדימה ונגע לי במותניים ובישבן. הזזתי את היד ישר וראיתי שהוא מנסה שוב. פשוט ברחתי משם, רצתי במדרגות".

העימות בין השניים במשטרה החל ב־12:30 בערך והסתיים אחרי כשעתיים. "הגעתי לבד בלי עורך דין כי אני מאוד לא מנוסה או מבינה בעיניינים האלה", מספרת הצעירה. "אני קצת מצטערת שהגעתי לבד".

מה היה בעימות?

"היינו שם הבכיר, אני, חוקר וחוקרת. זה התחיל מזה ששאלו אותי מה הוא בדיוק עשה וסיפרתי הכל. הוא בתגובה התחיל להתלהם, לדבר בלי הפסקה ובקול רם, תוך שהוא מאדים. הוא הכחיש הכל ופשוט המציא גירסה משלו למה שקרה. הוא סיפר שביום שהייתי בעירייה הייתי נסערת והוא כאילו ניסה להרגיע אותי".

הצעירה מוסיפה עוד כי "נשאלתי המון שאלות, הרבה יותר ממנו. בשלב מסוים הוא אמר דברים מופרכים. לא יכולתי לשתוק יותר והתפרצתי לדבריו. החוקרים ביקשו ממני להירגע ולא להפריע לו. אחרי זה הוא התפרץ עליי ומשום מה לא עצרו אותו. כשהכל נגמר אמרו לי שיהיו איתי בקשר".

באיזו תחושה יצאת?      

"יצאתי מהתחנה נסערת, מבולבלת ועצבנית ממה שקרה, בעיקר מהסיפור שהבכיר סיפר שם. אם הוא היה מתנצל על מה שקרה ועל החרדות שהוא גרם לי, אולי הייתי מגלה כלפיו הבנה. אבל הוא לא הודה וממש הרגשתי שהוא מנסה לעשות ממני צחוק".

מה השלב הבא?

"אחרי העימות המשטרה אמרה לי שהיא תבקש את צילומי האבטחה של העירייה בזמן האירוע ושהם ישלחו את זה לפרקליטות שתחליט מה עושים הלאה. הצעתי לעשות פוליגרף והבכיר ישר הציע גם כן".

מה את מצפה שיקרה?

"שיהיה צדק. אדם במעמדו שעשה דבר כזה צריך לקבל את העונש הראוי. הוא הרי עובד עם אנשים. לא יכול להיות שהוא יעשה דברים כאלה. האמת בצד שלי".

הבכיר סרב להגיב לטענות.

מהמשטרה נמסר בתגובה: "נסיבות האירוע נבדקות".