ילומים: עודד בן עמי - שאול גולן; רמי גרינברג - ריאן)

הסערה סביב הראיון של עודד בן עמי עם ראש העירייה רמי גרינברג השבוע בנושא השוהים הזרים לא נרגעת ואתמול (חמישי) קיבלנו תגובה ראשונה של המראיין לעימות ביניהם. "ברגע שהוא (רמי גרינברג) לא ממלא אחרי הכללים הבסיסיים של ניהול שיחה אז אי אפשר לנהל אותה", מסר בן עמי.

כזכור, במהלך ראיון עם גרינברג בנושא מבצע האכיפה נגד השוהים הזרים בתכניתו "שש עם עודד בן עמי" בערוץ 12, הוריד בן עמי את גרינברג מהשידור.

"הזמנתי את ראש העירייה לדון בנושא הקמפיין של העירייה בנושא העובדים הזרים והתחלנו את השיחה איתו", מציג המראיין הוותיק את עמדתו בעימות שנוצר ביניהם במהלך הראיון. "הוא נשאל שאלה, הוא לא ענה עליה והחזרתי אותו לנושא. גם בפעם השנייה הוא לא השיב, ורק בפעם השלישית הוא הגיב לנושא שעליו דיברנו".

"לאחר מכן, העברתי את זכות הדיבור למשתתפת הנוספת בדיון (ד"ר איילת עוז), וכשהיא סיימה לדבר, רציתי לחזור אליו ולשאול שאלה אבל הוא לא נתן לי לדבר. הוא ניסה להשתלט על המיקרופון ואמרתי לו תמתין, אני רוצה לשאול אותך שאלה ואתן לך להשיב אבל הוא לא הסכים. הוא המשיך לדבר ולא לאפשר לי לדבר, ובמצב הזה כמי שמנהל את הדיון הודיתי לו מאוד והסתיימה השיחה".

בנקודת המבט הנוכחית, אתה חושב שפעלת כראוי?

"אני חושב שהייתי בסדר שהזמנתי אותו לשיחה הזו. הזמנתי אותו על מנת לשוחח עימו ולא על מנת לסיים את השיחה מוקדם מדי. אבל מהרגע שהוא לא ממלא אחרי הכללים הבסיסיים של ניהול שיחה אז אי אפשר לנהל אותה".  

(קטע מהתכנית "שש עם עודד בן עמי" ששודרה בערוץ 12)

לאחר הראיון, הרשתות החברתיות בעיר החלו לגעוש ולרעוש. לצד אנשים שביקרו את התנהלותו של ראש העירייה ואת בקשתו לדווח למוקד העירוני על הימצאות שוהים זרים, היו אנשים שגינו את בן עמי וקראו לו לעבור לגור בסמוך למבקשי המקלט. כמו כן תושבים קראו לתושבים אחרים להגיש תלונות על השידור ברשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו, הגורם המפקח על חברת החדשות.  

בחברת החדשות מגבים את בן עמי ומסרו בתגובה: "כל שהתרחש באולפן עמד באמות המידה העיתונאיות והמכבדות כלפי מושאי הסיקור באופן שבו אנו נוהגים בכל תכניות חברת החדשות. ראש עיריית פתח תקוה הוזמן להשתתף בדיון באולפננו שבו נערך עימות בנושא העובדים הזרים בפ"ת ובכוונת העירייה להרחיקם מהעיר. ראש העירייה נשאל על כך, אך השיב באריכות על פעולות הפיתוח של העירייה.

"המגיש עודד בן עמי ביקש למקד אותו לנושא שאליו זומן אך הוא העדיף להתרכז בפירוט תכניות הפיתוח. לאחר שרשות הדיבור הועברה למשתתפת הנוספת בדיון, ובסיום דבריה, ניסה בן עמי להפנות אל ראש העירייה שאלה נוספת, אלא שזה ניסה להשתלט על השיח ולא איפשר לשאול אותו את השאלה. משום שהתמיד בסירובו החליט המגיש לסיים עמו את השיחה. אנחנו מזמינים את תושבי פתח תקוה לצפות בכתבה נרחבת בנושא של כתבנו אילן לוקאץ' אשר תשודר באולפן שישי בערב שישי".

מהרשות השנייה לטלויזיה ולרדיו נמסר בתגובה: "התקבלו תלונות ופנינו לתגובת הגורם המשדר. הנושא בבדיקה".

מטעמו של רמי גרינברג טרם התקבלה תגובה.

עודד בן עמי. צילום: שאול גולן