מחאת נגד לגיטימית או צעד פסול? עוזר ראש העירייה, שי שטרק, תועד במוצאי שבת בהפגנה שנערכה בכיכר גורן נגד היועץ המשפטי לממשלה יחד עם עובדי עירייה ופעילים נוספים של רמי גרינברג, כשהם קוראים לעבר המפגינים: "שמאלנים מושחתים, צאו לנו מהשכונה".

כך זה תועד בשטח:

צילום: באדיבות דודו פלמרי

הרוחות סביב ההפגנות שנערכו מדי ערב בשכונת כפר גנים בסמוך לביתו של היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט שהביאו לעימותים בין תושבים למפגינים דווקא די נרגעו לאחרונה, בעקבות הנחיות  מפקד מחוז מרכז במשטרה, ניצב עמי אשד. לפיהם, חל איסור על קיום ההפגנות ברחובות הסמוכים לביתו של היועמ"ש, אביחי מנדלבליט, אלא רק בכיכר גורן המרוחקת.

כמו כן נקבע כי המחאות בכיכר גורן יתקיימו במוצאי שבת החל מחצי שעה לאחר צאת השבת ועד השעה 23:00. במהלך השבוע תותר האפשרות למחות בכיכר גורן בימי שלישי בלבד למשך 3 שעות, שיסתיימו לא יאוחר מהשעה 22:00. השימוש במגפונים יותר אך ורק בכיכר גורן ולא כפי שהיה עד כה.

אלא, שלדבריו של דודו פלמרי, משתתף קבוע בהפגנות, הוא הגיע להפגין יחד עם אנשים נוספים במוצאי השבת האחרונה בזמן המותר על פי ההנחיות, ולמרות זאת "הגיעו למקום חבורת בריונים פעילי ליכוד יחד עם עוזר ראש העירייה המזוהה עם הסיעה, כדי להפריע לנו. הם עשו זאת עד שהגיעה המשטרה והרחיקה אותם".

כשפלמרי מדבר על פעילי ליכוד, הכוונה בין היתר כאמור לעוזרו של ראש העירייה, שי שטרק, עובדי עירייה ותושבים נוספים שהגיעו למקום חמושים בשלטי הליכוד, ובציוד הגברה על מנת להשמיע את קולם כנגד המפגינים במקום.

מהעירייה נמסר בתגובה: "זכותו של כל אדם ובכלל זה גם של עובד עירייה, להציג את האידיאולוגיה שלו באופן לגיטימי וחוקי. תושבי כפר גנים סובלים כבר תקופה ארוכה מהתנהלות המפגינים ואופי המחאות מול ביתו של היועמ"ש. בשנים האחרונות נערכות באיזור הפגנות על בסיס יומי ופוגעות קשות בחיי התושבים וביניהם גם ילדים רכים שלא יכולים להירדם.

"כמו כן, המפגינים חונים במקומות לא מוסדרים, על המדרכות ובכך משבשים את תנועת הולכי הרגל באזור ומסכנים את התושבים. אנחנו ממליצים לאלו המתיימרים לפעול למען החוק והמוסר - לשמור בעצמם על ערכים אלו ולהעתיק את ההפגנות אל מול משרדו של היועמ"ש בבירה".