(צילומי וידאו: באדיבות תושבים)

תנו לישון בשקט: תושבים המתגוררים ברחוב אורלוב בפתח תקוה מתלוננים כי מזה חודש העבודות על הרכבת הקלה ברחוב על הציר המרכזי שינה מעיניהם. זאת מכיוון שלטענתם העבודות מבוצעות בשעות הלילה המאוחרות ועד לשעות הבוקר המוקדמות, שעה שהם מנסים לישון את שנת הלילה.

"הרעש פשוט בלתי נסבל", טוען אחד התושבים. "העבודות מבוצעות מספר פעמים בשבוע בלילה, מעבר לכך לא נראה שעובדים בשעות היום. אני לא מבין למה העבודות מבוצעות בלילה כשהדבר בין כה לא מפריע לתנועה, כיוון שהעבודות הן באמצע הכביש ואין צורך בסגירת נתיבים".

התושבים מסבירים כי מדובר על אזור בו מתגוררות משפחות רבות עם ילדים וכי לאור הרעש אין באפשרותם לקיים חיים כסידרם – שכן מאחר ואינם מצליחים לישון שינת לילה נאותה, הם אינם מצליחים להתרכז למחרת בעבודה ובלימודים.

על איזה שעות מדובר?

"העבודות מתחילות לרוב בסביבות השעה אחת עשרה בלילה, אתמול התחילו כחצי שעה לאחר חצות, ונמשכות עד לשעות הבוקר המוקדמות. עד כה זה קרה מספר פעמים בשבוע, אבל בשלושה ימים האחרונים זה כך כל לילה".

ניסיתם לפנות לעירייה?

"בתחילה פנינו למוקד העירוני ולנת"ע וענו לנו שיש אישור משטרה. אבל אנחנו עובדים בבוקר והילדים צריכים לקום לבית הספר, מישהו חייב לתת לכך את הדעת. לפני קרוב לשלושה שבועות פניתי באופן אישי לראש העיר גרינברג שהבטיח לדבר עם נת"ע ולטפל בכך, אבל בנתיים העבודות נמשכות – לאורך כל הלילה".

עבודות רכבת קלה ברחוב אורלוב בפתח תקוה. צילומים: באדיבות תושבים

מעיריית פתח תקוה נמסר בתגובה: "מאחר שכל העבודות שמתבצעות ברחוב אורלוב הם באחריות משרד התחבורה ונת"ע, והם אינם נדרשים לקבלת אישור מהעירייה, ראש העיר רמי גרינברג פנה למנכ"ל נת"ע יהודה בראון בדרישה להקל על התושבים ולצמצם כמה שניתן את המפגעים באזור. בשיחה סוכם כי ינסו להתחשב כמה שניתן אך מבחינתם מדובר או בעבודות לילה או בעבודה ביום שתביא לחסימת העיר ויצירת פקקים בלתי סבירים. תקופת עבודת הלילה תצומצם כמה שניתן ותסתיים כמה שיותר מהר".

מנת"ע נמסר בתגובה: "העבודות להקמת הקו האדום ברחוב אורלוב מחייבות טיפול בתשתיות עירוניות הפרוסות לכל רוחב הכביש. את העבודות האלה לא ניתן לבצע במהלך היום משיקולי בטיחות ושיבושי תנועה, ולכן על דעת המשטרה הן מתבצעות בלילה. אנחנו מתנצלים על אי הנוחות ועושים כל מאמץ לצמצם את ההפרעות לתושבים ככל האפשר".