(צילום וידאו: מתוך שידור התכנית שש עם עודד בן עמי בערוץ 12)

ביקורת עוצמתית מצד התקשורת וארגוני הסיוע למען עובדים זרים בעקבות כוונת עיריית פתח תקוה להתחיל מבצע אכיפה נגד אזרחים זרים שנכנסו לעיר באופן לא חוקי.

היום (שני) זומן ראש העירייה רמי גרינברג לשידור בתכנית "שש עם עודד בן עמי" בערוץ 12, במהלכה התקיים דיון עם נציגה מטעם ארגון המסייע לעובדים זרים.

במהלך המשדר ענה גרינברג על שתיים-שלוש שאלות ובהמשך עבר המראיין אל הנציגה המסייעת לעובדים הזרים, אולם כשגרינברג ניסה להתייחס לנושאים נוספים שהעלה בן עמי החל עימות ביניהם. "מר גרינברג, אל תפריע בבקשה. תשתתף בתורך", אמר בן עמי.

בן עמי המשיך ואמר לגרינברג: "אתה עושה פה פעולה שלא בסמכותך". בשלב זה גרינברג החל לדבר, אך בן עמי אמר לו: "אני לא אתן לך לדבר אם אתה לא תאפשר לי לדבר. אתה לא תפריע. תודה רבה לך, הבנתי שאתה רוצה להפריע לשידור אנחנו רוצים דווקא להבין למה אתה מסתער על הזרים ועושה פעולות שלא בתחום הסמכויות שלך". כאן הסתיים הראיון.

עודד בן עמי ורמי גרינברג במהלך שידור התכנית. צילום: מתוך שידורי חדשות 12

בעקבות העימות בתכניתו של בן עמי, החלה סערה ברשת החברתית - שרק הולכת ומתגברת. יש המכנים את ההופעה של גרינברג כ"מופע מביך", אבל יש גם תושבים רבים שהביעו תמיכה בצעדים שלו ומחזקים אותו.

נזכיר כי גרינברג הסביר את מבצע האכיפה באופן הזה בהודעה לעיתונות שפרסמה העירייה: "אנשים ממש מפחדים להסתובב במרכז העיר, ליבה של העיר הופך בשעות הערב והלילה לשומם בגלל הפחד מפני זרים שיכורים, שחלקם הופכים לאלימים. נוצרה כאן אוכלוסיית זרים שעורכת במתחמים שלהם אירועים המוניים, כמו חתונות, גם בשבתות ובאין מפריע. חלק מהתושבים במרכז העיר עוזבים למקומות אחרים, המצב הזה לא יכול להמשך".

"חתמתי על צווי סגירה ל-20 עסקים לא חוקיים, אנחנו רושמים דו"חות לכל בעלי העסקים המעסיקים עובדים ללא היתר ובתוכם, מסעדות, מספרות, מכבסות וכו' אבל אני צריך את מעורבותכם בהוצאת זרים שממשיכים להיכנס לעיר למרות ההגבלה שהוציא משרד הפנים.  בעבר נעשתה פעילות עם יחידת עוז, אבל צריך פעילות עקבית, תכנית עבודה של ממש, אני רואה בכך דחיפות עליונה", הוסיף גרינברג.

רמי גרינברג סירב להגיב לכתבה. מעיריית פ"ת לא התקבלה תגובה.