צילום: באדיבות תושבים

נושא הפארק הדרומי בנווה גן ממשיך להעסיק את תושבי השכונה והאזור. הפעם עלו טענות מצד תושבים כי גילו על סיור שערך ראש העירייה רמי גרינברג במקום רק לאחר קיומו, ובמהלכו סוכם כי תישקל לחיוב סלילת כביש שישרת מספר מצומצם של דיירים על חשבון שטח הפארק.

על פי פוסט שהועלה לרשת החברתית לאחר הסיור, סוכם כי תישקל לחיוב סלילת כביש בגב הבניינים שברחוב קוגלמן ( 6,8,10) על חשבון שטח שהיה מיועד לפארק. תושבים בשכונה מציינים כי הסיבה היא רצונם של חלק מדיירי אותם בניינים לאפשר גישה לרכבי הצלה וכן למנופים במידה ויהיה צורך בהם.

כאמור, תושבים רבים שנחשפו לאותו פוסט זעמו על עצם הרעיון, מאחר שלדבריהם כביש הגישה יענה על צרכים פרטיים של מספר מצומצם של תושבים בניגוד לרצונם של רוב תושבי השכונה . כמו כן, טוענים התושבים כי מרבית התושבים לא ידע כלל על הסיור וכי מי שלקח בו חלק היום דיירים מאותו פרויקט ברחוב קוגלמן.

"ישנם כמה דיירים שרוצים שתהיה גישה למנופים ורכבי הצלה, אבל קיימת כבר רחבה בבניין המיועדת לכך, אחרת לא היו מקבלים טופס 4", טוענת תושבת השכונה. "מה שיקרה זה ששטח ציבורי שהיה אמור להיות ירוק יהפוך לשחור. לי זה נשמע כמו סתם תירוץ שלהם כדי שבפועל יוכלו להוריד ולהעלות רהיטים. אני מאמינה גם שרוב היום לא תהיה תנועה בכביש כי לא כל יום קורה משהו או מישהו מוביל ריהוט. לכן ייווצר מצב שילדים ישחקו  או במקרים אחרים רכבים יחנו שם, כי  לאור מצוקת החניה באזור הם יאמרו שלא הייתה להם ברירה".

האם התייעצו איתכם לפני? על סמך מה קיבלו את ההחלטה הזו אם מדובר אכן ברצונם של מספר דיירים בלבד?

"לא הייתה התייעצות ולא פרסום אודות הסיור. ידענו את הדברים רק בדיעבד לאחר שעלה פוסט עם דברי הלל לראש העירייה וכמה שאכפת לו. תמיד מתברר לאחר מפגשים של תושבים עם ראש העירייה, כי מוזמנים אליהם מספר אנשים ספציפיים שמה שהם מבקשים גם קורה. כך קרה גם עכשיו שלמיטב ידיעתי נכחו בסיור דיירים של אותם שלושה בניינים שידועים גם בתור כאלו שתומכים בו לאורך כל הדרך".

תושב אחר מוסיף: "מדובר במתחם של כמה עשרות דירות, והדרישה הזו גוזלת שטח פארק של שכונה שלמה עם אלפי תושבים, כמו גם שטח חניה של כל באי רחוב קוגלמן".

תגובת לשכת דובר העירייה: "בפארק הדרומי בשכונת נווה גן יושקעו כ- 22 מיליון ש"ח וזאת לאחר שנים רבות בהם לא התקדם דבר בפרויקט. ראש העירייה רמי גרינברג מלווה את הפרויקט באופן אישי ומסייר במקום לעיתים תכופות. תוך שמונה חודשים העבודות בפארק יסתיימו וגם המרכז המסחרי ששנים לא הצליחו לקדם את הקמתו, יתחיל להתקדם וזאת לאחר שראש העיר שוחח באופן אישי עם הבעלים וסיכם עימם כי תוך שנתיים יחלו העבודות להקמת המרכז המסחרי . וזאת בנוסף לעוד פרויקטים תנועתיים וחינוכיים רבים שמוקמים בשכונת נווה גן לרווחת התושבים".