ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה | צילום: תומריקו

בפעם השנייה בתוך כחודשיים, ראש הממשלה בנימין נתניהו מגיע לפתח תקוה. הכנס בהשתתפותו ובנוכחותו של ראש העירייה, רמי גרינברג, ייערך מחר (שלישי) בשעה 18:00 בהיכל התרבות העירוני על שם דב תבורי ז"ל.

אלא, שלאור אירועי עבר בהם העירייה והעומד בראשה הערימו קשיים על קיום כנסים של סיעות שונות באולמות עירוניים, כעת נמתחת ביקורת על קיום הכנס באולם העירוני המרכזי ביותר בעיר.

כזכור, בתחילת חודש ספטמבר אשתקד פעלו העירייה ומקפ"ת לביטול כנס של מפלגת העבודה באולם "שרת" העירוני על אף שכבר הושג סיכום על השכרת המקום. במקפ"ת נימקו את הודעת הביטול, בטענה כי "אין לקיים מפגשים פוליטיים באולמות ובמבנים השייכים למקפ"ת ומופעלים על ידה". אלא שעתירה שהוגשה על ידי המפלגה הביאה להחלטת יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט חנן מלצר, לפיה הכנס יתקיים במיקום שתוכנן.

מספר חודשים לאחר מכן, סיעת הביצועיסטים בראשות אורי אהד הגיעה לסיכום עם גבאי בית הכנסת "מוריה" על השכרת האולם במקום לטובת הדלקת נרות חנוכה. זמן מה לאחר היוודע הדבר לראש העירייה, שוגר מכתב לגבאים לפיו במידה ואכן יתקיים טקס כזה באולם בית הכנסת, העירייה תבטל את ההקצאה שניתנה להם. כדי לא להותיר את המתפללים במצב לא נעים, החליטו חברי סיעת הביצועיסטים להעתיק את הדלקת הנרות לבניין העירייה, מה שהסיר את האיום. בעירייה הסבירו אז כי גבאי בית הכנסת לא ידעו על תוכן הכנס.

"בהנחה ובליכוד אכן משלמים את עלות שכירת האולמות אז האירועים חוקיים לחלוטין. אך הסכנה הגדולה היא שהוא משחק עם הכוח שניתן לו על ידי הציבור כדי שידאג בין היתר לתשתיות ולחינוך, גם כדי לחסל ולהשתיק דעות מנוגדות", אומר יו"ר הביצועיסטים, אורי אהד.

"כשגרינברג רוצה להשתיק דעות אחרות אז הוא מחליט שאסור לערוך כנסים פוליטיים במקומות ציבוריים".

מלשכת ראש העירייה נמסר בתגובה: "בניגוד לנטען, לא מתוכנן כנס של הליכוד באולם שרת והכנס בהיכל התרבות לא קשור לעיר. מפלגת הליכוד פנו ישירות להיכל התרבות ושילמו כדי לשכור את האולם בדומה לאירועים הפוליטיים שנעשו בעבר במקום. בשונה מהעובדה כי כנס פוליטי מקומי אינו דומה במהותו לכנס פוליטי ארצי, מארגני האירוע שתוכנן במוריה בחנוכה, לא חשפו בפני מנהלי העמותה המפעילה את בית הכנסת כי מדובר באירוע בעל אופי פוליטי. המארגנים שלחו איש קש מטעמם כדי שיסגור את האולם בטענה כי מדובר באירוע קהילתי - שיגרתי. מארגני הכנס פעלו בהיחבא ובמרמה ובשל כך נמנע מהם מלקיים את הכנס במבנה העירוני. כפי שהוזכר בעבר, ניתן לקיים כנסים פוליטיים במבנים עירוניים וזאת בכפוף לקיום ההליכים הטכניים הנלווים וחשיפת מטרות הכנס בפני הרשות והציבור כמקובל".