צילום המחשה: shutterstock

קטין מפתח־תקוה הגיש בשבוע שעבר תלונה במשטרה נגד מורה נהיגה, תושב העיר בשנות ה־60 לחייו, בטענה כי התערטל בכיסא לידו במהלך השיעור וניסה לגעת באיבר מינו מבעד למכנסיו.

אמו של הקטין מספרת כי בנה חזר הביתה נסער ונכנס לחדרו, תוך שהוא משוחח בטלפון. "מתברר כי באותם רגעים הוא סיפר לידידה שלו כל מה שקרה", היא משחזרת. "אחרי רבע שעה הוא קרא לי ואמר: 'אמא אני רוצה לספר לך משהו'. הוא העביר לי את הטלפון, והידידה סיפרה לי כי המורה תקף אותו מינית.

"באותה שניה שאלתי את הילד מה קרה, והוא סיפר כי המורה לקח אותו לחנייה מרוחקת, הוריד חצי מהמכנס שלו, הוציא את איבר מינו והחל לגעת בעצמו. בהמשך הוא ניסה לדחוף את ידו השנייה לתוך המכנס של הבן שלי. בגלל חגורת הבטיחות הוא לא הצליח, אבל זה לא מנע ממנו לנגוע במובשיו של בני מעל המכנסיים. הילד העיף את היד שלו, וכל הדרך חזרה הוא ניסה להניח אותה שוב, הפעם על הרגל שלו.

"הילד שנהג באוטו היה בהיסטריה ואפילו שקל לעשות תאונה מכוונת בגלל התחושות הקשות שלו. מזל שהוא התעשת וחשב לעצמו כי אם תהיה תאונה, הוא עלול להיפגע. באותם רגעים התחושה שלו היתה נוראית. היה גשום וקר, והוא רק חיכה לצאת מהאוטו ולהתרחק מהמורה".     

למחרת אמור היה להיות לקטין שיעור נהיגה, והמורה כתב לו בווטסאפ להקדים ב־20 דקות בטענה כי הוא רוצה להיפגש איתו. בשיחה שהתקיימה בין השניים ושמורה במערכת מודיע לו הקטין כי הוא לא יגיע לשיעור כיוון שהוא צריך להתאושש ממה שקרה, וכי הוא פגוע ממה שנעשה לו. המורה השיב לו כי הוא מעוניין לשוחח איתו בארבע עיניים ושהכל יהיה בסדר.  

הקטין עצמו מספר כי "מדובר היה בשיעור מספר 17 עם אותו מורה, וכי לא היו סימנים מקדימים להתנהגותו. "מצד שני, אני זוכר בעבר כשהייתי נוסע טיפה מהר, הוא פתאום היה שם את היד שלו על הרגל שלי, אבל אז לא ייחסתי לזה חשיבות". 

איך אתה מתמודד עם זה?

"בעקבות המקרה פניתי לטיפול אצל פסיכולוגית, שתומכת ועוזרת. אני מספר לה את כל התחושות שלי ומנסה שלא לחשוב יותר מדי על מה שקרה. היה לי עימות איתו במשטרה. הוא סיפר סיפור הזוי שכמעט עשינו תאונה והוא שם לי את היד על הרגל כדי למנוע ממני להיפגע. בקיצור הוא הכחיש את הכל". 

עו"ד אלון וולקוביצקי. צילום: באדיבותו

עו"ד אלון וולקוביצקי, שמייצג את הקטין, מסר בתגובה: "מורה לנהיגה הינו דמות חינוכית וסמכותית מאין כמוה. לצערנו, הקטין קיבל שיעור רע מאוד לחיים שלא בטובתו. המורה פגע לכאורה בקטין שלא חושש לעמוד מולו ולמסור את גרסתו למשטרה. הקטין בגבורתו מעוניין למנוע הישנות מקרים מעין אלה. זה אחד מאותם המקרים בהם מצופה מהמשטרה והפרקליטות לחגור את כלי מלחמתם ולמצות את הדין. על פניו, נדמה כי המשטרה יכולה להתגאות בטיפול המהיר ובפעולות החקירה שביצעה".

את תגובת המורה לא ניתן היה להשיג עד למועד פרסום הכתבה.

גורם מקצועי במשטרה מסר כי התיק נמצא בחקירה, וכי החשוד נמצא במעצר בית.