בית משפט השלום בפתח תקוה התיר לפרסום היום (ג') את שמו של המורה הנאשם במעשים מגונים בתלמידים בפתח תקוה.

מדובר בשניאור לנדאו, בן 28, תושב לוד, ששימש כמורה לרובוטיקה בבית ספר בעיר. המשטרה עדיין בודקת האם הטריד תלמידים גם בבתי ספר נוספים.

המורה הנאשם, שניאור לנדאו. צילום: יריב כץ

לפני כחודש הגישה פרקליטות מחוז מרכז (פלילי) כתב אישום נגד לנדאו בגין מעשה מגונה בקטין מתחת לגיל 14 (ריבוי מקרים). המקרה נחשף בסוף חודש יוני האחרון וגרם לזעזוע גדול בקרב הורים בעיר.

על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד רועי לוס, בחודשים ינואר-יוני 2019, עבד הנאשם כמורה לרובוטיקה בבית ספר יסודי, בכיתות שונות, בגילאי א-ד. במסגרת השיעורים בכיתות, כאשר הנאשם והתלמידים בכיתה, נהג הנאשם לנעול את דלת הכיתה, ולשחק עם התלמידים משחק לשם גירוי או סיפוק מיני.

במסגרת המשחק, המורה הרכיב מספר תלמידים על גבו, כאשר הוא רכון על ברכיו (עמידת שש), כאשר בשלב מסוים הוא נפל לרצפה והסתובב על גבו – והתלמידים ניסו להישאר עליו; במצב זה, כאשר הנאשם שכוב על גבו ומספר תלמידים יושבים על בטנו, וכדי להגיע לגירוי וסיפוק מיניים, נהג הנאשם להקפיץ קלות את התלמידים עליו באופן בו גופו התחכך בגופם.

עוד במסגרת המשחק, במספר מקרים, בכיתות שונות, עודד המורה הנאשם את התלמידים להרים חלקית את חולצתו ולחשוף את בטנו ואת חזהו, וכן ללטף וללוש את בטנו וחזהו. כמו כן, במהלך המשחקים הנאשם אפשר לתלמידים לחלוץ את גרביו ונעליו.

"זה הבית שלנו"

"הסיפור גרם לנו לזעזוע גדול מאוד", סיפרה אחרי מעצרו של לנדאו חברת הנהגת ההורים של בית הספר. "אנחנו מרוצים לנוכח מעצרו ומקווים שימצו איתו את הדין. כרגע התחושות בקרב כל הנוגעים בדבר קשות מאוד, ואנחנו בהלם מוחלט. בית הספר זה הבית שלנו. יש לנו אהבה רבה לצוות המקצועי וכולם פגועים כרגע. גם הורה שהילדה שלו לא נפגעה, זה פוגע בכולם".

ידוע לכם על תלמידות שמתקשות לתפקד מאז האירוע?

"אני לא יודעת על מקרה ספציפי. היועצת והפסיכולוגית של בית הספר היו ביום שישי בכיתות, כמו גם ביום האחרון ללימודים. כל הנושא עדיין בראשיתו וההיקף עדיין לא ברור. הילדות עטופות על ידי ההורים ששומרים עליהן, ואנחנו עוטפים את ההורים ומנסים לעזור בכל מה שצריך. בנוסף, אנחנו מסייעים לצוות בית הספר שגם הוא מאוד פגוע, זהו אירוע טראומטי לכולם".