מלגזה הרימה את הרכב וכך חולצה האישה | צילום: דוברות איחוד הצלה

נהג משאית שנדרס על ידי נהג מלגזה תושב פתח תקוה במפעל באזור העיר, יזכה לפיצוי כולל של כשני מיליון שקלים מחברת הביטוח של המלגזה והמוסד לביטוח לאומי. זאת לאחר תביעה והגעה  להסכם פשרה בתחילת חודש יוני.

מהתביעה שהגיש נהג המשאית, באמצעות עו"ד דניאל אדזיאשווילי, נגד הביטוח הלאומי ונגד חברת הביטוח שביטחה את המלגזה, עולה כי בחודש יולי לפני שלוש שנים בזמן שנהג המשאית פרק סחורה באזור פתח תקוה המלגזן לא הבחין בו בעת שנסע לאחור, עלה על רגלו, מעך אותה והפיל את העובד ארצה.

הנהג הובהל לבית חולים באזור ואובחן עם שברים ברגל ובקרסול ימין. הנהג עבר ניתוח לקיבוע השברים ומספר חודשים לאחר התאונה אובחן בלט דיסק במספר חוליות בגב התחתון. הנהג שהה יותר משנה בחופשת מחלה ורופא תעסוקתי שבדק אותו לאחר מכן קבע שאינו יכול לחזור לעבודתו כנהג משאית והוא פוטר.

הנהג סובל עד היום מצליעה ברגלו הימנית וכאבים בגופו שהינם תוצר של התאונה. בעקבות כך, הוא מתקשה להתנייד ולבצע פעולות יומיומיות פשוטות בשונה מאורח חייו לפני התאונה. ועדה רפואית של המוסד לביטוח לאומי קבעה בחודש מאי האחרון נכות לצמיתות בשיעור של 36% ותשלם לנהג קבצה עד גיל 67 בסכום כולל של כמיליון וחצי ש"ח. זאת בנוסף לפיצוי בסך חצי מיליון ש"ח מחברת הביטוח של המלגזה כך שהסכום הכולל יגיע לכשני מיליון ש"ח.