צילום: רן שיינברגר

כשהוא על ערש דווי, אביו של ישי דריקס (26) מבני ברק קרא לו וביקש ממנו שיסייע לילדים יתומים. זאת השנה השלישית שהוא מקיים אירוע של בר מצווה לעשרות ילדים יתומים: "אני עושה את זה כחלק מהמטרה המרכזית לקידום החינוך והשוויון בישראל שאני רואה בזה ערך עליון לעלות לתורה כמו שאר הילדים".

ספר מה היה בטקס.

"עורכים בר מצווה משותפת לילדים יתומים. טלית, תפילין, סידור, חליפה, עניבה. כל ילד מקבל הלבשה מלאה,כל ילד מקבל מאיתנו מתנות - כדורגל, שעונים, ארנקים. גם האלמנות שמגיעות מקבלות מאיתנו מטרות מרמי לוי שתורם ועוזר לנו מאוד".

צילום: רן שיינברגר

האירוע התקיים ביום ראשון השבוע באולמי "ונישן" בפתח תקוה: "ישבתי עם הבעלים ואמרתי לו שאני עושה אירוע לילדים יתומים והוא פשוט תרם לנו את העולם והמנות בחינם. זאת זכות גדולה".

למה דווקא בפתח תקוה?

"בחרנו את המיקום של העיר פתח תקוה כי זאת עיר שנותנת תקוה לכל הערים בארץ. כל המשפחות זה ילדים מכל רחבי הארץ וחיפשנו עיר שיכולה להכיל ולקבל את כל הילדים אם זה ברמה שיכולים להגיע בנוחות, אם זה ברמה שזאת עיר שיש בה אוכלוסיה מכל גווני הקשת, שזאת לא עיר של סקטור מסויים, עיר שמקבלת את כולם כאחד והחלטנו לעשות את זה וכולם התרגשו, מהצפון ועד הדרום".

כ-30 ילדים הגיעו לאירוע שבו השתתף גם מ"מ ראש העיר אוריאל בוסו וחבר הכנסת יהודה גליק: "צפויים להגיע עוד בין 300-400 חברים ובני משפחה".

מאיפה הכסף לאירוע?

"העמותה לא מתעסקת בקמפיין גיוס תרומות, לא ברדיו ולא בעיתונות ולא ברשתות החברתיות עושים הכול למען הילדים היתומים שלא ירגישו שקיבלו משהו בתרומה ושירגישו כמו כל שאר הילדים. זה אחד הדגשים שלנו בעמותה. עמותה ללא רווח. הולכים לאנשים עם לב פתוח וגם מפתח תקוה. קרן לוי הפקות אירועים מפתח תקוה שעוזרת לנו בהפקה, בעלי האולם, קלאסיקל לימוזינה שמכניסים את כל הילדים. הדיג'יי רפאל חכמון. אנשים טובים שנרתמים"

צילום: רן שיינברגר

דריקס משלם על המעשים הטובים שלו גם בחייו האישיים: "אני כבר שנה מאורס והייתי אמור להתחתן כשנסעתי עם ארוסתי ברכב. באותו הזמן התקשרה אליי אלמנה שעשיתי לבן שלה בר מצוה אירוע והיא אמרה שהיא מחכה לאירוע לבן השני והסתכלתי בעינים של ארוסתי ושאלתי אותה מה היא רוצה, להקים בית ולהתחתן או קודם הבר מצוה היא אמרה לי שקודם כל האלמנות. דחינו את אירוע החתונה לעוד חודשיים. מדובר על עשרות אלמנות שמחכות לאירועים האלה".

אז איך אתה מסכם את האירוע?

"אירוע כיד המלך, קוסמים, זמרים. המון כיף לילדים. אני לא רוצה שילד יתום בספסל הלימודים ירגיש למה אני לא חוגג ושכל ילד יבין שיש לו מענה ועזרה".

איך מגיבים על הפרויקט שלך במשפחה?

"אמא שלי אומרת שהיא גאה בי. אין דבר יותר גדול מלראות אמא שמדרבנת ועוזרת ונותנת כח לבן שלה והיא נותנת לי הרבה מאוד כוח. להקים מערך כזה זה לא קל בכלל אבל זה שווה את זה. שאלו אותי אם אני עושה את זה על רקע דתי. הדבר היחד שאני עושה את זה על רקע שוויון חברתי בישראל".

איך אנשים מגיעים אליך?

"אני במקצועי מפיק ברדיו צפון ואיש יחסי ציבור לבעלי עסקים קטנים בצפון אבל יש משרדי רווחה ששולחים אלינו, משפחות שכולות, יועצי בית ספר, תחנות רדיו שאנחנו הולכים ומדברים. כל אלמנה שרוצה לארגן בר מצוה מוזמנת להתקשר למספר האישי שלי. אם אלמנה מתקשרת אליי זה כאילו נשיא המדינה מתקשר אליי. זה נושאים מאוד רגיש וחשוב ולפתוח את האוזן הקשבת. אני שמח על הזכות וכל האנשים  שעוזרים ומסייעים".

לסיום אומר דריקס: "בפתח תקוה מסתתרים מלאכים של ממש שרוצים לעזור ולסייע בכל דרך אפשרית ובלעדיהם זה לא היה קורה".