צילום: דרור מוטולה

במסגרת מבצע התרמת שיער שארגנו תלמידות כיתה ט'1 באולפנית בני עקיבא ישורון בפתח תקוה, נתרמו עשרות רבות של צמות על ידי תלמידות ומורות מהאולפנה כמו גם ממספר מוסדות נוספים בעיר. הדר, אחת ממארגנות האירוע: "אני בטוחה שיותר תלמידות תרמו את שערן אחרי שהן ראו שהמורות שלנו גם תרמו".

בתחילה, חשבו תלמידות כיתה ט1 באולפנית בני עקיבא ישורון שלמבצע תרומת השיער שהן מארגנות רק תלמידות מהאולפנה וממספר בתי ספר בסביבה יתגייסו כדי לתרום. ההפתעה הראשונה הייתה כשתלמידות בית ספר בית יעקב הצטרפו ליוזמה והתגייסו לתרומה. אך יותר מכל הופתעו  כשראו שגם מורותיהן, ניגשו לעמדת התספורת כדי להשתתף באופן אישי בתרומת השיער.

במסגרת מבצע זה, נתרמו מעל ל- 74 צמות עבור עמותת זיכרון מנחם. לאחר התרומה התקיים הפנינג ססגוני ומפנק שכולו הופק ע"י נותני שירות מתנדבים. בין הדוכנים, יכלו התורמות להתפנק בעמדת לק ג'ל, צילום מגנטים, מארז מתנות מיוחד ודוכני מזון.

צילום: דרור מוטולה

הדר כהנא, אחת ממובילות הפרוייקט סיפרה: "כשעשינו את כל ההכנות להפנינג היו הרבה  התרגשויות גם בגלל משמעות הפעילות הזו וגם בגלל העשייה. אבל יותר מכל התרגשנו והופתענו שגם המורות החליטו להיות שותפות מלאות, לא רק באירגון אלא בתרומת השיער שלהן. זה הראה לנו דוגמא אישית והוכיח לנו שהנושא הזה חשוב מאוד. אני בטוחה שיותר תלמידות תרמו אחרי שהן ראו שהמורות שלנו גם תרמו".

הרב יניב כהן ראש אולפנית בני עקיבא ישורון: "שיער הוא ביטוי לחיבור פנימי ועמוק אשר מותיר חותם בחוץ. זוהי פעולת החסד העוצמתית והצמתית בהובלת תלמידותינו הנפלאות".