איציק ברוורמן. צילום: גיל לרנר

ראש עיריית פתח תקוה היוצא, איציק ברוורמן (60), עשוי לפרוש מהחיים הפוליטיים לאחר ההפסד בבחירות בסיבוב הראשון. כך מעריכים מקורביו. לדבריהם, "אין סיכוי שהוא יסכים לקבל הוראות מרמי גרינברג". במטה ברוורמן סירבו להגיב.

לאחר קדנציה אחת בלבד של חמש שנים, ברוורמן יאלץ לסיים את תפקידו ולפנות את הלשכה ברחוב חיים עוזר. על פי התוצאות של כל הקלפיות למעט קולות החיילים, הוא קיבל 36,772 מקולות הבוחרים שמהווים 36.07% מקולות המצביעים. השיעור הזה לא הספיק לו, שכן רמי גרינברג ניצח בסיבוב הראשון כשקיבל בבחירות 45,767 קולות שמהווים 44.89% מקולות המצביעים.

גורם המקורב לבני הזוג ברוורמן מספר כי לא ניתן היה ליצור עימם קשר מאז שעות הערב של יום שלישי, עוד בטרם נודעו תוצאות הבחירות. "רק בשעות הצהריים של יום רביעי שוחחנו, אחרי שעד אז שני הטלפונים נותרו כבויים. איציק ודפנה לוקחים כעת את הזמן להתאושש ממערכת הבחירות".

רמי גרינברג ואורן חזן בליל הבחירות. צילום: מור גפני-דור

לגבי המשך דרכו הפוליטית של ברוורמן, מעריכים בסביבתו כי ראש העירייה עשוי לפרוש בשלב כזה או אחר מהחיים הפוליטיים ולא בטוח שיישאר חבר מועצה מן המניין במסגרת סיעתו אכפ"ת, שזכתה לשלושה מנדטים.

"לא בטוח שנראה אותו יושב באופוזיציה כשגרינברג ראש העירייה", אמר אחד המקורבים. "אחרי מערכת הבחירות הקשה שעברנו לא נראה ריאלי שיהיה שיתוף פעולה ביניהם. ברוורמן כבר יותר מעשרים שנה חבר מועצה, הוא שימש בתפקידים רבים ותרם הרבה למען התושבים. הציבור אמר את דברו בקלפי והוא מכבד את זה".

ברוורמן כתב הבוקר (חמישי) תגובה ראשונה לאחר ההפסד בדף הפייסבוק שלו: "תושבי פתח תקוה היקרים, עברנו דרך ארוכה ויפה ביחד. אני מכבד את בחירתכם ונפרד מתפקידי בגאווה גדולה על העשייה הרבה בכלל ועל הסגנון והדרך בפרט. אני מודה מקרב לב לעשרות האלפים שהביעו בי את אמונם ומעריך מאוד את המאמץ של הפעילים והחברים".

ממטה ברוורמן נמסר בנוגע לנושאים שהועלו בכתבה: "אין תגובה".