צילום: דוברות עיריית פתח תקוה

טקס חנוכת מסוף האוטובוסים הסמוך לקניון הגדול ייערך ביום שישי הקרוב (5.4). המסוף ייקרא על שם האחים יואב ויותם חכם ז"ל, שנהרגו על "ציר המוות" ב-10 בינואר 2013. כך הודיעה היום עיריית פתח תקוה. המסוף ייפתח לתנועת אוטובוסים בעוד מספר חודשים.

זה קרה לפני כ-6 שנים. האחים חכם (בני 22 ו-26) נהרגו מפגיעת אוטובוס של חברת אגד כאשר חצו את נתיב התחבורה הציבורית על הציר הראשי. התאונה הזאת זיעזעה את העיר והמדינה. בעקבות לחץ ומאבק שהפעילו הורי הצעירים, מלכה ויהודה חכם, נסגר כעבור זמן מה הציר המסוכן הזה לתנועת אוטובוסים. 

יואב ויותם חכם ז"ל. צילום רפרודוקציה: עדי אדר, מתוך אתר ynet

כזכור, בכביש נסללו בשעתו שני נתיבי נסיעה נוספים לשימוש הרכבת הקלה, אך מאחר שאין עדיין רכבת קלה הנתיבים עברו לשימוש תחבורה ציבורית. 21 הולכי רגל נהרגו בכביש בציר ז'בוטינסקי מאז פתיחתו בשנת 2009 ולאור התאונות הרבות נסגר הכביש בשנת 2014.

מסוף האוטובוסים נמצא על ציר ז'בוטינסקי בסמוך לקניון הגדול. הוא ישמש מעתה כמעין תחנה מרכזית קטנה הסמוכה לבית החולים בילינסון שבה יהיו תחנות אוטובוסים רבות. אל הטקס יגיעו שר התחבורה ישראל כץ, ראש העירייה רמי גרינברג, משפחת יותם והחברים. מעל המסוף יהיה כתוב "מסוף יותם ויואב", שלט שינציח לעד את האחים שבסך הכל רצו לחצות את הכביש בשלום ושילמו בחייהם.