אורי אהד ואיציק ישראל. צילום: גדי אהד

מחאה פוליטית: חברי סיעות "יהדות התורה" ו"הביצועיסטים" נעדרים הערב (שלישי) מישיבת המועצה. לטענתם, הצעד הזה נעשה כאות מחאה על התנהלותו של ראש העירייה בישיבות קודמות שבאה לידי ביטוי במה שהם מכנים "סתימת פיות".

במכתב ששיגרו חברי מועצת העיר מטעם יהדות התורה אליהו ברוכי וישראל פרידמן אל שאר חברי המועצה, הם כתבו: "בישיבת המועצה הקודמת נמנעה מאיתנו ומאחרים, ולא בפעם הראשונה, זכות הדיבור הלגיטימית על פי החוק, זכות וחובה גם יחד הנובעת בעיקר מתרבות דיבור בין בני אנוש כי אנשים אחים אנחנו!.... לצערנו ולבושתנו, תרבות הדיבור וזכות הדיון נמנעת בישיבות המועצה פעם אחר פעם".

"...כאמור, מהניסיון המר בו תרבות הדיון וטון הדיבור אלימה וצעקנית, לא נוכל להשתתף היום בישיבת המועצה אותם אנו מקפידים לכבד ולהשתתף ולבצע את שליחותינו. אין לנו אלא להצטער על כך ולקוות לשינוי השיח וההתנהלות בקרוב".

ישראל פרידמן, אגודת ישראל. צילום: באדיבותו

בהמשך הוסיפו חברי המועצה מיהדות התורה, כי הם קוראים לממונה על המחוז להיענות לבקשתם ולהתארח בישיבות המועצה "שאינם מוסיפות כבוד לעיר ואם בישראל כפתח תקוה".

לדברים של ברוכי ופרידמן הצטרפו גם חברי סיעת "הביצועיסטים" בראשות אורי אהד שהחליטו למחות אף הם, ולא יגיעו לישיבת המועצה.

מלשכת ראש העירייה נמסר בתגובה: "הזמנים השתנו ואיתם גם המדיניות העירונית. הגיע הזמן שחברי המועצה מיהדות התורה יבינו שהימים שבהם הם היו עושים במערכת העירונית ככל העולה על רוחם - תמו. היום יש מנהיגות שדואגת לכלל תושבי העיר באופן שיוויוני וללא אפליה. ראש העיר רמי גרינברג פועל לרווחת תושבי העיר בין אם הם חילונים, דתיים או חרדים.

"מאז כניסתו לתפקיד, כולם זוכים לקבל את המקסימום מהמערכת העירונית באופן שווה על פי צרכיהם. צר לנו כי יש חברי מועצה שעדיין לא הפנימו את הבשורה החדשה שהגיעה לעיר. עובדתית היום כל התושבים מקבלים את הפתרונות והמענים ישירות מראש העיר ולא דרך העסקנים. כך, למרות קולות הבכי והנהי ראש העיר ימשיך בשליחותו למען התושבים ויפעל כדי שכל מגזר בעיר יקבל את המיטב מהמערכת העירונית".