גרינברג בלשכתו. צילום ארכיון

מזכ"ל הסתדרות המורים, יפה בן דוד, הגיעה היום בצהריים ללשכתו של ראש העירייה, רמי גרינברג. במסגרת הפגישה דרש גרינברג מבן דוד לא להחזיר לתפקיד את אחת ממנהלות בתי הספר בעיר, בעקבות תלונות של מספר הורים. המפגש בין השניים הסתיים בטונים צורמים במיוחד.

על פי גורמים שליוו את הפגישה, בן דוד הסבירה לגרינברג כי אין לו את הסמכות כראש עירייה לקבל החלטות בנושא, וטענה כי מדובר במנהלת ראויה וכי היא תוכל לסייע לה בהמשך התהליך. ראש העירייה אמר בתגובה כי אותה מנהלת "זלזלה בו" והוסיף כי היא "חצופה", מאחר שלא טרחה להגיע לפגישה איתו. מזכ"ל הסתדרות המורים המשיכה בהגנה על המנהלת, וציינה כי היא בשנת שבתון וכי ממילא לא הייתה אמורה להגיע לפגישה.

כאן, לדברי אותם הגורמים, ראש העירייה "החל להעלות את הטונים ולהשתלח בצוות החינוך שהגיע למשרדו, הוא צעק כי הוא ראש העירייה והוא אחראי על החינוך". בשלב זה, כשבן דוד הבינה כי היא לא תגיע לעמק השווה עם גרינברג, היא הכריזה כי הפגישה מבחינתה הסתיימה.

משקמה לעזוב את המשרד, טוענים אותם הגורמים, "פנה גרינברג אל עבר שתי העוזרות של בן דוד, שהגיעו עימה, ובתנועות ידיים מאיימות דרש מהן לעזוב את המשרד. הרוחות נרגעו רק בהתערבות אחת מעובדות הלשכה, שהוציאה את צוות החינוך מהמשרד".

ממשרדה של בן דוד נמסר כי: "ראש העירייה אינו המעסיק לא של הגננות, ולא של המנהלים והמורים בבתי הספר היסודיים ובחטיבות הביניים. המעסיק הבלעדי של כל עובדי ההוראה במדינה הוא משרד החינוך".

בן דוד עצמה מסרה בתגובה: "התנהגותו של ראש עיריית פתח תקוה מחפירה ואלימה. החלטתי לסיים את הפגישה בעקבות  צעקות רמות של ראש העיר, שהמשיך בהתנהגות שאינה הולמת את הסיטואציה. אנחנו לא נמצאים במשטרים אפלים. מדובר בראש עיר חדש שכדאי שילמד מה בסמכותו ומה לא לפני שהוא מתלהם".

מעיריית פתח תקוה נמסר בתגובה: "על פי רוב, ראש העיר אינו מתערב במינוי מנהלים ומנהלות במוסדות החינוך. יחד עם זאת, לאור תלונות רבות שהגיעו ממורים ומהורים עלתה תמונה קשה מבית ספר, בה נראה כי תקופה ארוכה חששו המורים, ההורים והתלמידים לשתף בתחושותיהם הקשות.

"עם הודעתה של המנהלת כי בכוונתה לחזור לבית הספר משנת השבתון החלו ההורים והמורים להביע את חששם. ראש העיר גרינברג ביקש לבדוק את התלונות וגילה כי אכן יש תלונות רבות, דומות בחומרתן. ראש העיר שיתף את הפיקוח ומינהל החינוך וביקש לזמן את המנהלת לשיחה אישית אך זו לא הגיעה.

"ראש העיר זימן את יפה בן-דוד מזכל"ית הסתדרות המורים על מנת לדון בנושא ולמצוא פתרון, אך בן-דוד התעקשה כי המנהלת תחזור לבית הספר, תוך התעלמות מתלונותיהם של יתר המורים והמורות ועל אף התמונה הקשה העולה מבית הספר".

ראש העירייה גרינברג אומר "כי לאור המצב הקשה בבית הספר ומתוך אחריות לצוות בית הספר ולילדים הבהרתי כי לא אוכל לאפשר את חזרתה של המנהלת. אין פה עניין אישי ואינני מכיר את המנהלת אך יש לי אחריות כלפיי תלמידי העיר".

ראש המינהל, רון כץ, אשר השתתף בישיבה אומר בתגובה: "מחובתנו לדאוג בראש ובראשונה לתלמידי בית הספר ולדאוג כי האקלים בבית הספר יהיה מכבד ומאפשר למידה ויצירה. לצערנו עולה תמונה קשה בבית ספר ואנו נעשה כל שניתן כדי לשנות את האווירה שם, ובתוך כך את ההנהלה".