*** עידכון: החשוד בגניבה החזיר את הטלפונים לאחר פרסום הכתבה.

לא נעים: טלפונים סלולרים של שני נערים נגנבו בעת שבילו בבריכת מינץ בפתח תקוה. הסרטונים והתמונות ממצלמות האבטחה הופצו ברשתות החברתיות על ידי דודתו של אחד הנערים בניסיון להגיע אל החשוד כגנב שטרם נתפס.

האירוע התרחש ביום חמישי שעבר, לאחר השעה 21:00. שני נערים ששהו במתחם, השאירו את הניידים שלהם בתיקו של אחד מהם ונכנסו למים. כשיצאו ועשו את דרכם חזרה למקום בו הניחו את חפציהם, גילו לתדהמתם כי התיק ובו הטלפונים הסלולרים נעלם כלא היה.

השניים פנו למשרדי הבריכה והזעיקו את המשטרה. לטענת אמו של אחד הנערים, השוטרים טענו כי מאחר ומנהל המקום לא נמצא אין באפשרותם להוציא את הסרטונים ועל הנערים לחזור למחרת כדי לקבל אותם.

ואכן, ביום שישי, הגיעו שוב שני הנערים למקום וניתנו להם הסרטונים כדי שיוכלו להגיע עמם לתחנת המשטרה על מנת להגיש תלונה. "בזמן שהבן שלי קיבל את הסרטונים, הוא הבחין בתיק שלו זרוק בצד הדרך", מספרת האם. "הגנב כנראה השאיר את הבגדים שהיו בו וברח עם הניידים".

ניגשת למשטרה להגיש תלונה?

"כן, הגעתי לשם ביום ראשון, אבל אני לא יודעת עד כמה הם יוכלו לעזור לי בזה. נקווה לטוב. אני מתכוונת גם להתייצב בבריכה כדי אולי לנסות לאתר את הגנב. הבנתי מהתגובות שהוא מגיע לשם לפעמים למרות שמהנהלת הבריכה מסרו לי שהוא לא מנוי שם ואין להם את פרטיו. אני משתדלת, אבל הכל מלמעלה".

צילום: מתוך הסרטון

איך הבן שלך הגיב לאירוע?

"הוא קיבל את זה קשה מאוד. הוא הגיע הביתה שבור וחיוור. כאב לו כי הוא קיבל את הנייד במתנה לא מזמן. הוא שואל אותי פעמים רבות אם יש התפתחויות בנושא".

דודתו של הנער, שהפיצה מאז המקרה את הסרטונים והתמונות ממצלמות האבטחה בתקווה להביא לתפיסתו של הגנב, אמרה: "אני מאמינה גדולה בכח המדיה. מפרסום קטן אולי נגיע למישהו שמכיר אותו.

"כואב לי על אחיין שלי שהוא בסך הכל בן 13 ונמצא בחופש עכשיו. אנ גם שוהה בבריכה מדי פעם עם הילדים שלי, אז מה זה אומר? שעכשיו לא אוכל להשאיר תיק לבד כי אולי יגנבו אותו? אני לא מצליחה להבין את זה".