הורים וילדים ממתינים מחוץ לגן בפתח תקוה בגלל שהצוות לא הגיע. צילום ארכיון: באדיבות ההורים

אחרי מצוקה חמורה וארוכת טווח, בשורה מעודדת להורי ילדי הגנים בפתח תקוה: צעדים משמעותיים ננקטו על מנת לפתור את המחסור בסייעות בגנים.

בהודעה שפירסם ראש מנהל החינוך וסגן ראש העיר, רון כץ, הוא מצהיר על המהפכה המתוכננת בתחום החינוך לגיל הרך בעיר. "במשך שנים רבות קיים מחסור בסייעות וגננות בעיר, בעיקר בתקופת החורף, כשהתוצאה היא שגנים לא נפתחים בזמן או לא נפתחים כלל והמשמעות היא קושי רב להורים ולילדים הקטנים", ציין כץ.

לטענתו, רק בחודש אוקטובר האחרון, נייד מנהל החינוך 42 (!) סייעות על מנת למנוע סגירת גנים. כעת, בעקבות הפתרון עליו דיווח, עתיד לבוא לסיומו הריטואל החוזר בו ילדים נותרים בבית ללא מסגרת, ילדים והורים ממתינים מחוץ לגני הילדים והורים זועמים על אי מתן פתרון לבעיה של מחסור בסייעות וגננות.

כץ מעודד בדבריו את ההורים וטוען כי בעקבות מספר צעדים חדשים שננקטו לראשונה בעיר, כבר בקרוב נראה תוצאות. "הורי הילדים בגנים לא יצטרכו להישאר עם הילדים בבית, לא ייאלצו להפסיד ימי עבודה או להחליף בעצמם את הסייעות החסרות וכמובן הילדים יוכלו לשהות בגנים וליהנות ממסגרת הגן באופן קבוע ותדיר".

אילו צעדים ננקטו?

"בין היתר הוחלט על צמצום השימוש בסייעות ממלאות מקום ותיקנון הסייעות בתקן עירוני בכדי לשמור על הרצף. בנוסף, אותרו דרכים לתגמל את הסייעות בצורה הוגנת והולמת על חשבון העירייה והושקעו משאבים רבים למציאת פתרון כולל לבעיה". מסתמן כי התגמול לסייעות יהיה בדמות בונוסים או מענקים עבור אי היעדרות והתמדה.

לדבריו, כחלק מהמהלך התבצע צעד משלים בשיתוף פעולה עם מקפ"ת והוגדלה גם מצבת הסייעות, שייקלטו כעובדות על חשבון העירייה, החל מהשבוע הקרוב. "אנו מצויים בתהליך של מהפכה בתחום החינוך לגיל הרך ובקרוב ננקוט בצעדים נוספים לטובת דור העתיד שלנו", הוסיף כץ.

כץ ציין עוד כי עם כניסתו לתפקיד ראש המינהל, בשיתוף עם ראש העיר רמי גרינברג, הוחלט להתמקד ולטפל בבעיות שלא נמצאו להם פתרונות שנים רבות, בדגש על הגיל הרך. "בקרוב נבשר על צעדים נוספים שאנו מקדמים לטובת דור העתיד שלנו", סיכם.