מאות תושבים מהדר גנים הגיעו הערב (ג') לכנס שנערך במתנ"ס עמישב בפתח תקוה, שהיה אמור לעסוק בנושא הקמת נתיב תחבורה ציבורית (נת"צ) מתוכנן ברחוב מנחם בגין.

עשר דקות בלבד לאחר תחילת הכנס, פוצץ האירוע בעקבות עימות חריף בין התושבים לראש העירייה רמי גרינברג ופעיליו. סימן ראשון לעתיד להתרחש ניתן היה לראות מייד עם תחילת האירוע, כאשר התושבים המודאגים מהמצב התחבורתי בשכונה הרימו שלטי מחאה.

מספר דקות לאחר שגרינברג החל לדבר, התושבים איבדו את סבלנותם. הסיבה לכך היתה שגרינברג אמנם הגיע למפגש בנושא הנת"צ, אך דיבר על נושאים אחרים. 

העימות הראשון נרשם מיד עם עלייתו של רמי גרינברג לבמה עת ששי אבו, מראשי המאבק, הרים שלט מחאה נגד הנת"צ המתוכנן. בתגובה פעיליו של גרינברג שתפסו את השורה הראשונה באולם הורידו אותו, פעולה שזכתה לקריאות בוז מהקהל שהגיע טעון ומודאג לאור ההחלטה.

הנסיון להשליט סדר החזיק מעמד דקות ספורות בלבד. רמי גרינברג החל לדבר על העשייה שלו בעיר ובשכונה אך התושבים דרשו ממנו לדון בנושא שלשמו התכנסו.

משלא נענה והמשיך בשלו, כשהוא טוען כי הוא ראש העירייה והוא זימן את המפגש, החל הקהל למחוא כפיים בהפגנתיות ואז הורה רמי על סיום הערב.

הקהל שוב הגיב בקריאות בוז ובשירת "לא רוצים נת"צ" ועל הבמה התפתח עימות שכלל דחיפות מצד תומכים של גרינברג, כולל חבטה לכותב שורות אלו.

הנהלת המתנס ככל הנראה בהוראת גרינברג העומד בראשה כיבתה את השאלטרים כדי לפזר את התושבים אך אלו נישארו כדי לקבל תשובות ולא קיבלו.

צילום: מתן דויטש

רגעים לאחר הפיצוץ. צילומים: מתן דויטש