מרכז ההכנה לצה"ל בספורטק סירקין | צילום: מתן דויטש

לאחר 13 שנים של פעילות ענפה עיריית פתח תקוה סוגרת את מרכז ההכנה לצה"ל הסמוך לספורטק סירקין, כך נודע היום ל'מיינט פתח תקוה". המרכז איפשר לבני נוער מכל רחבי העיר להגיע ולקבל הכוונה ויעוץ לקראת הגיוס לצה"ל. בין היתר נערכו במקום פעילויות מנטליות ופיזיות כדי להקל על הנערים את המעבר מעולם האזרחות לצבא.

"מדובר בטעות חמורה", טוען גורם המכיר את המרכז. "מדובר במרכז שנחשב למוביל בארץ, שעושה עבודה נפלאה עם בני הנוער, ומקיים שיתוף פעולה פורה עם משרדי הממשלה השונים. המעבר של בני הנוער מעצם היותם תלמידי תיכון לחיילים הוא מעבר חד ועל כן יש חשיבות גבוהה למרכז שכזה.

"אם הוא ייסגר או יעבור לעמותה אחרת, המענה יצטמצם והפעילויות יהיו ברמה נמוכה מאלו שקיימות היום במקום. לפי דעתי האישית, פחות נערים יתגייסו לשירות משמעותי בעקבות הצעד הזה".

מדוע להבנתך המקום נסגר?

"שמעתי שמדובר בהחלטה ארגונית כדי לייעל את המערכת ולפטר עובדים. כנראה שבגלל שמדובר במקום פחות דומיננטי קל יותר לעשות בו צעד מסוג זה".

אלי שדה, מנהל המרכז, סירב להתייחס לנושא.

מדוברות העירייה נמסר: "עם כניסתו לתפקיד, ראש העיר, רמי גרינברג, פועל במטרה לייעל ולהבריא את המערכת העירונית ובכלל זה גם את מרכז ההכנה לצה"ל. מתוך כך, מרכז ההכנה לצה"ל עבר לתחום מקפ"ת ולא נסגר, כפי שגורמים אחרים מנסים לצייר.

"זה המקום להזכיר כי כל אגף, יחידה או מחלקה תחת אחריותה של העירייה, מוערך על פי הישגים ומדדים שהוגדרו מראש ע"י ראש העיר. בהתאם לזאת וכחלק ממדיניותו של ראש העיר לקידום האוכלוסיות הצעירות בפ"ת, הופסקה פעילותו של המרכז במתכונתו הנוכחית.

"ראש העיר, קצין במילואים, משקיע ותומך רבות בגיוס משמעותי לצה"ל – הן במסגרת הופעותיו מול בני נוער והן במסגרת הפעילות העירונית השוטפת – ימשיך לעודד לגיוס מתוך מחויבות לערכי בני הנוער בעיר ולטובת המולדת".