גינת כלבים רחוב השופר פתח תקוה. צילום: מתן דויטש. לכלבים בתמונה אין קשר לכתבה

שימו לב: עיריית פתח תקוה הודיעה כי החלה בחודש אפריל במבצע אכיפה מוגבר נגד בעלי כלבים שישוטטו במרחב הציבורי ללא רצועה. מדובר בקנסות של החל מ-500 שקלים למי שייתפס ללא התראה מוקדמת.

בהודעה של העירייה נכתב בין השאר: "כלב שייתפס משוטט ללא רצועה בעליו יקבל קנס, ללא התראה.  כזכור, ברחבי העיר קיימות כיום גינות כלבים מגודרות בהם יכולים הכלבים לשהות באופן חופשי וללא רצועה. כלבים שמחוץ לגינת הכלבים חייבים להיות עם רצועה ועם בעליהם, וכלבים השייכים לגזעים מסוכנים מחויבים להיות עם רצועה ומחסום פה. אנא הקפידו על החוק".

ההודעה של העירייה ספגה ביקורת מצד חלק מהתושבים, שטוענים כי חסרות גינות כלבים ברחבי העיר וגם אלו שקיימות מוזנחות ולא מטופלות כראוי. "דרשתי שישפצו, ביקשתי שיוסיפו גינה, שיסדרו פינות האכלה לבעלי החיים אבל לא קורה כלום", אומרת תושבת נוה גן. "מה יקרה אם יסדרו כאן את הנושאים האלו? יש משהו שקשור לחינוך בעיר הזו שדוחק החוצה אוכלוסיה שאוהבת בעלי חיים והופך אותנו לפושעים. העירייה לא יכולה להפוך את פתח תקוה לעיר של סטייל כשהיא דוחה ציבור מסויים ולא מאפשרת לו את התנאים הבסיסיים".

מעיריית פתח תקוה נמסר בתגובה: "אכן, מתחילה אכיפה מוגברת בגין כלבים משוטטים. כלומר, כלב משוטט ללא בעלים שיגיע לכלביה או שבעליו הולך איתו ללא רצועה, יקבל קנס ללא התראה נוספת.

"לגבי פארקים לכלבים, אנו בודקים היכן להקים פארקים חדשים לכלבים ולשדרג את הגינות הקיימות כבר בשנה הקרובה. הגשנו בקשה לתב"ר בנושא לישיבת מועצה הקרובה".