צילום: צוות הסניף בני עקיבא

מזעזע: בזמן שיפוץ מבנה המשמש את תנועת הנוער בני עקיבא במרכז העיר על ידי העירייה, תשמישי קדושה רבים נמצאו זרוקים על הרצפה כשגם ספר תורה נראה זרוק על אחד השולחנות. זאת בנוסף לטענת צוות הסניף  כי העירייה משפצת חדרים במבנה ללא ידיעתם ומוסרת אותם לגורמים אחרים בניגוד לסיכומי עבר.

סניף 'מלבס' של בני עקיבא אשר פועל ברחוב חפץ חיים שבמרכז העיר, אולי הותיק בפתח תקוה ובין הותיקים בארץ, מהווה מקום מפגש לחניכים צעירים אשר עורכים פעילויות במקום לאורך ימות השבוע.

לפי צוות הסניף, לפני כשלוש שנים הושג סיכום בין התנועה לעיריית פתח תקוה לפיו העירייה תשפץ מספר חדרים במבנה בתמורה לכך שבמשך כשנתיים בשעות הבוקר ילמדו בהם תלמידים מתלמוד תורה עד אשר יוסדר מבנה קבע עבורם, כשלאחר מכן יוחזרו החדרים לרשות התנועה.

אלא שלדבריהם ולהפתעתם, כשצוות תלמוד התורה עזב את המקום לאחרונה, העירייה לא החזירה את אותם חדרים לבני עקיבא אלא הקצתה אותם יחד עם חדרים נוספים למוסדות חינוך אחרים. השיא מבחינת צוות הסניף הגיע ביום שישי, כשהם גילו כי המנעולים הוחלפו בחלק מהחדרים ובעקבות עבודות העירייה במקום, הושלכו תשמשי קדושה וסידורים על רצפת אחד החדרים כשגם ספר תורה נמצא זרוק על אחד השולחנות.   

צילום: צוות הסניף בני עקיבא

צוות הסניף מסר ל'מיינט פתח תקוה'  "מאוד מאכזב מה שקורה. לכולם יש אינטרס לפעול לטובת החניכים ולטובת הבוגרים שממשיכים לפקוד את הסניף, גם לראש העירייה שרוצה בטובתם אבל עצוב שזו ההתייחסות כרגע".

לאור המצב בסניף, תוכננה הפגנה מול בניין העירייה אך היא הוקפאה בשלב זה בעקבות סיור שערך ראש העירייה במקום והבטחות שנתן לצוות הסניף.

מלשכת דובר העירייה נמסר בתגובה: "מדובר במתחם אשר משמש כסניף בני עקיבא עבור בני הנוער המקומיים וכן קומת משרדים שאינה קשורה לפעילות השוטפת של הסניף אשר משמשת מקדמת דנא כמטה התנועה לאזור השרון והשומרון.

"עד לשיפוץ המדובר, המתחם הוזנח והיה נתון לביזה וונזליזם מצד דרי הבית באזור. כמו כן מדובר במתחם אשר אינו היה מנוצל כראוי ולאור המציאות המשתנה באזור ועליית הצורך במבני ציבור, הוכנס למתחם בית ספר וכן נבחנת האפשרות להעביר את משרדי המטה למקום אחר. זאת לצד הקצאת מקום במתחם לסניף עצמו.

באשר ליחס לתשמישי הקדושה במהלך השיפוץ, הנושא ייבדק ויטופל בהתאם. נציין כי שיפוץ המתחם בא כחלק ממדיניותו של ראש העיר רמי גרינברג, לעידוד ולפיתוח תנועות הנוער ברחבי העיר. במסגרת זו, הרשות משקיעה תקציבים מוגדלים לשיפוץ מבני תנועות הנוער ולהקמת מבנים חדשים לרווחת החניכים".