צילום: עמותת שחרור מוחלט

למענם: כ-200 פעילים למען זכויות בעלי חיים מעמותת "שחרור מוחלט" קיימו אמש (מוצ"ש) מצעד מרחוב ארלוזורוב עד חיים עוזר בפתח תקוה במטרה להשפיע על המועמדים בבחירות להכניס למצע שלהם את בעלי החיים.

שוחחנו לפני הצעדה עם לילך עופר, ממארגני המצעד, פעילה בתנועת "שחרור מוחלט", על הסיבות לקיום הצעדה.

למה אתם מקיימים את הצעדה/מחאה?

"הצעדה מתקיימת בתקופת בחירות בה תושבי העיר נדרשים לבחור מי ינהיג את השינוי בעיר בשנים הקרובות. בתקופה זו בה כולנו בוחרים אנו רוצים להזכיר לכלל התושבים ולכלל המועמדים כי יש יצורים החיים איתנו ולצידנו והם חלק בלתי נפרד מהמארג העירוני. אותם כלבים, חתולים ושאר בעלי החיים אינם יכולים להשמיע את קולם ולכן אנו מתייצבים לצידם ועבורם".

אתם חושבים שתצליחו להעלות את המודעות לבע"ח?

"אנו מפצירים בתושבים שאוהבים בעלי חיים ופועלים למענם לעשות שיעורי בית לגבי המועמדים ולבדוק מי המועמד שהכי מיטיב עם בע״ח בעיר. אנו רוצים שהבחירה האמיתית בתקופה זו תהיה בחירה בחמלה כלפי בעלי החיים".

צילום: עמותת שחרור מוחלט

יש מועמד ספציפי שאתם תקדמו?

"ממש לא. הצעדה היא לחלוטין ללא סממן פוליטי. אנחנו מבקשים ומפצירים במועמדים לבחור בחמלה כלפי בע״ח בעיר. אנחנו מזמינים את כל המועמדים ומי מטעמם שמאמין בחמלה ואוהב בע״ח להצטרף ולצעוד איתנו".

לאירוע הגיעו אוהבי כלבים וחתולים מהעיר ומחוצה לה. הצועדים הגיעו בכניסה לגן יד לבנים ברחוב ארלוזורוב 30 ומשם צעדו לאורך רחוב ארלוזרוב ישר עד לחיים עוזר דרך ההסתדרות וסיימו בעירייה. אורך הצעדה כקילומטר וחצי.

מה רציתם להשיג באירוע?

"אנחנו מקווים להשיג את תמיכת המועמדים בבעלי החיים. אנחנו רוצים שהמועמדים יצהירו ויתחייבו לשינויים שיטיבו עם בעלי החיים בעיר ואנחנו כמובן נבדוק זאת גם לאחר הבחירות. בנוסף זוהי הזדמנות לעלות את המודעות של כלל התושבים כלפי אותם כלבים, חתולים ושאר היצורים החיים ביננו ולצידנו".

האם זה ייחודי לפתח תקוה או שקיים בעוד ערים?

"אנחנו צועדים בתקופת הבחירות בכל הערים בהם תושבים מדווחים לנו כי מצב בעלי חיים מחפיר ובהם נדרשת התערבות מיידית של המועצות המקומיות. בשבוע שעבר צעדנו בהוד השרון, בשבועות הבאים נצעד בחולון, בב״ש ובעוד ערים".