חשבון ארנונה לשנת 2019

תושבים בפתח תקוה קיבלו השבוע את חשבונות הארנונה שלהם לדואר והופתעו לגלות כי למרות ההבטחות שנשמעו לאחרונה, הם נדרשים לשלם סכום גבוה יותר ממה ששילמו בשנת 2018. בעירייה אומרים בתגובה כי לאחר שיתקבל אישור המועצה בדבר הפחתת הארנונה התושבים יקבלו זיכוי.  

קצת רקע: ראש העירייה רמי גרינברג הודיע כי ההתייעלות שהכריז עליה בעירייה לא תכלול את העלאת הארנונה בשנת 2019, גם לא בשיעור העדכון האוטומטי של משרד הפנים. "ראש העירייה אף בוחן את האפשרות להפחית את הארנונה ב־2019", מסרו בעירייה.

ועכשיו למציאות, נכון לעכשיו: על גבי חשבון הארנונה שקיבלו התושבים לשנת 2019 כתוב כי "על פי הוראות החוק עדכון הארנונה לשנת 2019 הינו בשיעור של 0.32% לעומת ינואר 2018". ואכן, מתברר כי התשלום שנדרש עבור שנת 2019 גבוה מהתשלום שנדרש עבור שנת 2018. יצויין כי גובה העדכון בשנת 2018 לעומת ינואר 2017 היה גבוה יותר, בשיעור של 2.18%.

חשבון ארנונה לשנת 2018

כאן המקום לתהות, מדוע למרות ההבטחות חשבון הארנונה שקיבלו התושבים עבור שנת 2019 גבוה יותר מזה של שנת 2018? "ציפיתי שאני אראה סכום יותר נמוך והופתעתי לראות שהחשבון יותר גבוה מהשנה שעברה", אומר אחד התושבים. "אם מתכוונים לזכות בהמשך - היה עדיף לחכות עם שליחת המכתבים האלה".

להלן תגובת דובר העירייה, חזי חקאק: "חבל ששוב אתם ממהרים לקפוץ ולהסיק מסקנות. כפי שראש העירייה הבטיח ובניגוד לכל השנים שעברו, לראשונה אכן תרד הארנונה. ראש העירייה גרינברג מייעל את המערכת העירונית על מנת לתת שירות מצוין לתושבים ובתוך כך להוריד את נטל התשלומים.  

"התושבים רואים כיום בטופס הארנונה את הסכום המלא, זאת מאחר שהמועצה טרם אישרה את ההפחתה.  הנושא יובא למועצת העיר ועם האישור להפחתת הארנונה, התושבים יקבלו זיכוי בחשבונם".

אנחנו נמשיך לעקוב ולוודא שתשלום הארנונה לא יעלה ואף יירד כפי שנאמר בתגובה, ושהתושבים יקבלו את הזיכוי.