צילום: מטה המאבק נגד הנת"צ בבגין

התנגדות נחרצת: מטה מאבק סירקין מדווח כי הצליח עד כה לאסוף כ-5,000 טפסי התנגדות לבניה המתוכננת בסירקין, בדגש על נושאי התחבורה וכריתת העצים המתוכננת.

תושבי שכונות מזרח פתח תקוה, ביניהן הדר גנים, עמישב, יוספטל, דדו ובלינסון, הביעו את תמיכתם באופן שלא משתמע לשתי פנים במאבק נגד תכנית הבניה הגרנדיוזית הצפויה באזור מחנה סירקין, אם לא ימצאו פתרונות תשתית ותחבורה הולמים, וכן נגד כריתת העצים המסיבית הצפויה במקום. לצורך איסוף ההתנגדויות עמלו בשבועות האחרונים פעילים רבים ועורכי דין בהתנדבות מלאה כשבמטה המאבק מציינים כי "אם היה לנו יותר זמן היינו מחתימים עשרות אלפים".

"שכונות מזרח פתח תקוה נענו לאתגר וקבעו כאמור הישג חסר תקדים ממנו יתקשו גורמי התכנון ויו"ר הוותמ"ל  להתעלם", אומר משה פישר, יו"ר מטה מאבק סירקין. " זהו צעד חשוב ביותר בהעברת המסר של התושבים- אל תקבלו החלטות מסוכנות על גבם של התושבים! אנו בעד בנייה אחראית , וכזו שלוקחת בחשבון פיתוח סביבתי , שמירה על העצים ובעיקר תשתיות תחבורה להסעת המונים מתקדמות"

"נמשיך במאבק תוך שילוב כל הכוחות , בדרך ראויה מכבדת ומכובדתיחד נעצור את ההפקרות התכנונית ! אנו  קוראים לראש העירייה מר רמי גרינברג להתעשת ולחזור לעמדה בה הלך יותר מ4 שנים - בנייה עם פיתוח תשתיות תחבורה מתקדמות ( לא עוד אוטובוסים וכבישים לחילוץ שכונתי קצר ) , לא עוד כריתת עצים נוספת ! הציבור אמר את דברו במפורש!".

ירון קדושים, פעיל ציבורי וממובילי מטה המאבק סירקין הוסיף"הוכחנו שהציבור כולו עומד מאחורי מטה המאבק סירקין. מדובר במהלך חסר תקדים בקנה מידה היסטורי בעולם התכנון! זוהי אזעקת אמת לרשויות התכנון. עיצרו. חישבו. אנשים בלחץ. בחששות. אתם סוגרים להם את החיים. חונקים את שכונות המזרח. סותמים את איזור השרון. כל מה שנדרש זה לשחרר כסף ותקציבים לפיתוח פתרונות תחבורה שמפורטים היטב בהתנגדות הרשמית של מטה סירקין. ונשענת על חוות דעת מקצועיות. אני גאה בתושבי השכונה שלי. גאה בכל אחד ואחת מהם . כיף לגור בשכונה אכפתית ונרתמת שכזאת. והלוואי ונצליח ולא יהרסו לנו אותה".