צילום: דוברות איחוד הצלה

מזג האוויר הסוער הלילה (בין רביעי לחמישי) הביא להצפה באזורים שונים בעיר. במספר מקרים, פונו דיירים מבתיהם. צוותים של העירייה, כוחות הכיבוי וגורמי רפואה פעלו בשטח לאורך כל הלילה.

אבי מיארה, ראש סניף איחוד הצלה בפתח תקווה, סיפר הבוקר: "צוותי הרפואה של איחוד הצלה בפתח תקווה סייעו הלילה לצוותי עיריית פתח תקווה בעקבות מזג האוויר הסוער, שבמהלכו הוצפו שתי דירות שדיירהם (ילדים ומבוגרים) הועברו למיקום חלופי".

מהעירייה נמסר כי במהלך היממה האחרונה עבדו כל צוותי העירייה באופן מתוגבר, לרבות צוותי התברואה, גנים ונוף, רכב וביטחון, על מנת לפתור תקלות. בין היתר היו קריאות במהלך הלילה בנושאים של הצפות ותעלות ניקוז סתומות, עצים מסוכנים, רמזורים ותאורות רחוב תקולות.

הצפות בשכונת עמישב | צילום: גבי אברן

לקראת הסערה ובעקבות מותו של דר הרחוב, אלכסנדר נובודוורצבהנחה ראש העירייה את  הגורמים הרלוונטיים באגף הרווחה לצאת לשטח ולנסות לשכנע את דרי הרחוב להתפנות למסגרות ייעודיות שבהן יוכלו לקבל מענה.

צוותי הרווחה יחד עם נציגים מהרשות למאבק באלימות, סמים ואלכוהול הצליחו להביא לפינויו של דר רחוב אחד ל"גגון" (מסגרת חירום המציעה מיטה, מזון ומחסה לדרי הרחוב) ולאחרים שסירבו להתפנות - חולקו שמיכות וביגוד חם.

צילום: דוברות איחוד הצלה

צילום: דוברות איחוד הצלה

צילום: דוברות איחוד הצלה

צילום: דוברות איחוד הצלה