הולמס פלייס. צילום: יח"צ

חיילים קרביים יוכלו להתאמן בחינם בסופי שבוע בקניון הגדול בפתח תקוה ובמקומות אחרים בארץ במועדוני כושר מרשת "הולמס פלייס". זאת הבשורה שהוציא השבוע קברניטי הרשת. 

בתקופה האחרונה התקבלו בקבוצת "ביחד למען החייל" ובקבוצת "הולמס פלייס" בקשות רבות מלוחמים לסייע להם בכניסה חד פעמית למועדון הכושר הסמוך לביתם במהלך חופשתם מהצבא מתוך כוונה להמשיך ולשמור את שגרת האימונים ורמת הכושר הגופני שלהם.

בעקבות הבקשות הללו, ביצעו ב"הולמס פלייס" סקר שבדק את רמת הפעילות הגופנית של לוחמי בצה"ל בעת שהייתם בחופשה מהצבא. במדגם שבוצע על ידי מכון פאנלס וכלל 250 משיבים שהזדהו כחיילי צה"ל, מתוך מדגם מייצג של היהודים באוכלוסייה, נמצא כי 72% מקרב הלוחמים מעדיפים ריצה כפעילות הגופנית המרכזית בחופשה, ו-40% ציינו שהם מעדיפים להתאמן במועדון הכושר.

בקרב הלוחמות ציינו 47% שהן מעדיפות ריצה ו-29% מתאמנות במועדון. רק 14% מהלוחמים השיבו כי היו מעדיפים לנצל את החופשה מהצבא למנוחה מלאה. מעבר לסקר התקיימו שיחות מיקוד עם לוחמים המשרתים ביחידות מובחרות, מהן עלה כי בניגוד לסברה שלוחמים מנצלים את חופשתם למנוחה ובילויים, הם היו מאוד רוצים לשמור על שגרת האימונים שהנחילו להם בשירות.

ריצ'י האנטר, יו"ר קבוצת הולמס פלייס, ציין: "לאור תוצאות הסקר, שיחות המיקוד עם לוחמים והביקוש הגובר מקרב הלוחמים, החלטנו לעשות מעשה ולפתוח את מועדוני הולמס פלייס וגו אקטיב לחיילים קרביים בשירות חובה במהלך חופשתם מהצבא ובימים אלה אנו שוקדים על תוכנית שתתאים גם לחיילים תומכי הלחימה בצה"ל". "כולי תקווה", סיכם האנטר, "שבעלי עסקים נוספים יירתמו ויפעלו למען החיילים הקרביים במהלך הסופ"ש הקצר שהם מבלים בבית".

אל"מ (מיל) שרון הרמון, סמנכ"ל קרן יחד למען החייל: "יחד למען החייל שמים את הלוחמים בקצה המבצעי בראש סדר העדיפויות של הפעילות ועושים כל העת מאמצים לגיבוש מענה רווחתי הולם לצרכיהם. למדנו מהשטח כי קיים צורך ורצון אמיתי של לוחמים להמשיך עם שגרת האימונים גם בעת חופשה. אנו מברכים על שיתוף הפעולה עם רשת "הולמס פלייס" שיאפשר ללוחמים וללוחמות בשירות חובה להתעמל ללא תשלום".

ההטבה ללוחמים תינתן החל מה- 15.2 ב-29 מועדוני כושר ובריאות בפריסה ארצית של הרשת עם הצגת תעודת חוגר ותעודת לוחם בתוקף. הסניף בקניון הגדול בפתח תקוה נמצא בין המועדונים המשתתפים במיזם.