צילום: באדיבות רענן אלקחם

תמונות של הזנחה במרכז העיר הן דבר שבשגרה בשנים האחרונות, אבל ביוב שעולה על גדותיו זה לא מראה נעים במיוחד. כך מספר רענן אלקחם, בעל עסק ברחוב בר כוכבא משנת 1997, שמספר על כך שהביוב של הבניין בו נמצא העסק עולה על גדותיו מדי שבוע: "פניתי לעירייה ולא קורה כלום".

מאז שנת 1997 מנהל רענן את החנות למוצרי אהבה למבוגרים שלו ברחוב בר כוכבא 28. המראה המוזנח של רחוב בר כוכבא לא שונה משאר רחובות מרכז העיר ודורש שיפור, אבל רענן מלין על בעיות חמורות בצנרת הביוב, שעולה על גדותיה מדי שבוע ונגרמת לטענתו מהזנחה של הדיירים והעירייה.

"נמאס לי כבר, אני 20 דקות שופך עשרות דליים של מים כדי לשטוף את החרא מפתח החנות כדי לגשת למנעול לפתוח אותו", מספר אלקחם.

מתי זה התחיל?

"הבעייה של ההזנחה התחילה ב 5-6 שנים הקודמות. חלוקת הדירות גורמת לבעיות שרק הולכות וגודלות ונוחתות עלינו. חוסר האכפתיות של בעלי הדירות לטיפול השוטף הביאה את המצב למה שהוא היום. והעיריה לא עושה כלום".

צילום: באדיבות רענן אלקחם

מה הכוונה?

הם אפילו לא משלמים חשמל עבור המדרגות או ניקיון חדר מדרגות או ניקיון החצר. אני כבעל עסק ועוד 2 שכנים מטפלים במתרחש ותורמים זמן מיוזמתנו. אחרת המצב היה גרוע הרבה יותר".

מה עשיתם?

"החלפנו צינור מים וביוב לשעונים וחפרנו תעלה וריצפנו לאחר מכן וכל זאת בלי השתתפות בעלי הדירות שלא ניתן לאתר".

פנית לעירייה?

"פניתי מספר פעמים בשנה-שנתיים האחרונות כשהבעיה וההזנחה ממש גדלה למחלקת פיקוח מבנים. הם שלחו כמה פעמים פקחים ששמו פתק בכניסות ושום דבר מעבר לזה לא קרה. בתאגיד המים ובמחלקת ארנונה לא נותנים לי את שמות בעלי הדירות כדי לשלוח להם מכתב מעורך דין".

רענן מספר על המצב התברואתי הירוד במקום: "מה שאני רואה ומריח זה נורא. אני נעקץ ע"י היתושים בכל שבוע כשאני מגיע לעסק בבר כוכבא. המצב בלתי נסבל ולקוחות מעירים לי על ההצפה בכניסה הצדדית ואין לי תשובה הגיונית לענות להם".

מעיריית פתח תקוה נמסר בתגובה כי הנושא בטיפול תאגיד המים מיתב.

מתאגיד המים מיתב נמסר בתגובה: "ב-15.10 התקבלה תלונה בנושא. לאחר בדיקה נמצא כי מדובר בתקלה פרטית".