פחות מיממה מהמהומות שפרצו במפגש התושבים עם ראש העירייה רמי גרינברג במתנ"ס עמישב אמש (ג'), הרוחות עדיין מסרבות להירגע, כאשר כל צד מאשים את האחר בפיצוץ הערב. כעת, ככל הנראה כדי למנוע מקרה דומה, הודיע גרינברג שהמפגשים הבאים יהיו סגורים, ויכללו כ-30 תושבים בלבד שיידרשו לקבל אישור הגעה.

 רגעים לאחר הפיצוץ. צילומים: מתן דויטש

מאות תושבים מאוכזבים עזבו אמש את האולם ללא הסברים ותשובות לנת"צ הצפוי בדרך מנחם בגין לאחר שראש העירייה הודיע על סיום המפגש. רבים מהם טענו ברשתות החברתיות כי עזבו את עיסוקיהם ואת ילדיהם כדי להגיע למפגש אך לשווא. גרינברג, שראה את התנגדותם הנחרצת של התושבים למהלך, החליט לפרסם פוסט במהלך היום בו הודיע כי יקיים מפגשים של 30 תושבים בלבד בכל פעם כדי "להסביר על הפיתוח והשדרוג בשכונת הדר גנים כולל רחוב מנחם בגין".

המפגשים הצפויים נכון לשעה זו, יתקיימו ב- 23.6 בשעה 18:30 וב-25.6 בשעה 19:00. עוד צוין כי כל מי מעוניין להשתתף יצטרך לשלוח הודעה לנייד של ראש העירייה, ואז תיבחן בקשתו. תוספת המעוררת תרעומת בקרב תושבים רבים.

 "עצם הסגנון, לפיו יוחלט מי יאושר ומי לא הוא לא דמוקרטי, וגם כמות האנשים מעלה גיחוך לאור העובדה שאתמול נכחו במקום מאות אנשים שחיכו למוצא פיו של רמי. בנוסף, השעות שנבחרו הרבה פחות נוחות, שכן תושבים רבים עושים את דרכם מהעבודה לביתם באותה עת", מסר אחד מתושבי העיר. 

ועד המאבק נגד הנת"צ פירסם אף הוא הודעה לאור אירועי אמש ודבריו של ראש העירייה, לפיה: "הפרד ומשול הפך לשיטת עבודה בעיר הזו וזה לא יעבוד במקרה הזה. נשמח להתייצב באופן מיידי, כל 35 חברי וחברות המטה למפגש סגור עם ראש העיר בכל מקום שיבחר ללא מצלמות וללא תקשורת. זאת כדי להביט בתוכניות אותן אנו מתחננים לראות מזה כחודשיים, וכדי להביע את התנגדות הציבור, אך השקיפות לא קיימת בנושא הזה. צוות ראש העיר לא למד את הלקח הבסיסי.

תושבי הדר גנים כולם, ו-וועד המאבק בראשם, מתחייבים ורוצים דיון הוגן תרבותי ומכובד. במידה וראש העיר יחליט את המתבקש, לעשות מפגש נוסף פתוח, יותר מנשמח. ואף נשמח שהפעם במפגש ידובר על הנת"צ, אם כי אין לנו בעיה שלאחר השיח על הנת"צ נשמע את תוכניותיו הרבות והברוכות למען כלל הדר גנים".

ירון קדושים, מראשי המאבק, הוסיף: "אנו מכבדים כל נושא משרה ציבורית, ובוודאי את ראש העירייה. המטרה שלנו לקיים שיח ולפתור את הבעיות וצר לנו שהמפגש הסתיים כפי שהסתיים. אנחנו נשלח את הרשימה שלנו למפגשים ונראה אם ראש העירייה יקבל אותה" .

מעיריית פתח תקוה נמסר בתגובה:

"ראש העירייה רמי גרינברג זימן וכינס את תושבי השכונה על מנת להציג בפניהם את התכניות אשר אמורות להיות בשטח .ראש העיר הגיע לכנס בליווי צוות מקצועי מטעם משרד התחבורה ונציגים ממינהל הנדסה של העירייה, זאת על מנת שנוכל להשיב באופן אחראי ומקצועי לשאלות התושבים ובכך להרגיע את חששותיהם.

לצערנו, המפגש שאמור היה להיות דיון ענייני בנושא, הפך להתלהמות אלימה. לא התאפשר לראש העיר להעביר את מסריו באווירה זו והפגישה הסתיימה עוד בטרם החלה.

"מאחר וראש העירייה מייחס חשיבות רבה לקשר עם התושבים, ומאחר ודבריו של ראש העיר לא הועברו לציבור התושבים, בחר ראש העיר לקיים מפגשים קטנים יותר, לפרוס את תכניתו בפניהם ולתת מענה לשאלותיהם".