רמי גרינברג בלשכת ראש העירייה

משטרת ישראל הגישה ביום חמישי האחרון (14.2) לבית משפט השלום בעיר כתב אישום נגד תושב פתח תקוה, בן 34, בטענה כי איים "לשחוט" את ראש העירייה רמי גרינברג.

להלן הטענות העיקריות שמופיעות בכתב האישום:

ביום שלישי שעבר (12.2), על רקע טענת הנאשם כי ראש העירייה חייב לו סכום כסף, התקשר הנאשם ללשכת מנכ"ל עיריית פתח תקוה.

בנסיבות אלה, שוחח הנאשם עם עובדת הלשכה ואמר לה: "מה יא בת ז... איפה רמי בפגישה?". לשאלת העובדת מי זה השיב לה הנאשם: "הכ… של האמא שלך, איפה רמי הבן ז… תגידי לו שאני רוצה לשחוט אותו".

לאחר שהעובדת שאלה את הנאשם שוב מי זה, אמר לה: "תגידי לו שאני רוצה לשחוט אותו תפסיקו לז... את המוח מי זה מי זה יא בת ש…".

בהמשך ובסמוך, התקשר הנאשם שוב ללשכת מנכ"ל עיריית פתח תקוה ושוחח עם עובדת אחרת. בנסיבות אלה, אמר הנאשם לעובדת: "יא בני ז… תגידי לרמי שאני אשחט אותו", "כי הוא חייב לי כסף הבן ז… הזה". לאחר שהעובדת שאלה את הנאשם האם ביקש להיפגש עם ראש העיר אמר לה: "לא לא זה לא ימשיך ככה לא הוא יביא את הכסף או שאני אמשיך ככה לשגע אתכם בטלפון, אני אשחט אותו את הבן ז… הזה. תקראו למשטרה יא בני ז… אני גר ב (כתובת המגורים שלו) תביאו משטרה".

לשאלת העובדת למה הוא מקלל השיב הנאשם: "כי אני לא מבין את זה שאזרח מתקשר ואומר שירצח את ראש העיר ואף אחד לא עושה עם זה כלום".

בהמשך שיחתם שאלה עובדת הלשכה את הנאשם האם הוא רוצה לרצוח מישהו בשביל כסף, והוא השיב לה: "כי בא לי לרצוח את הבן ז… כי הוא חייב לי כסף". לשאלתה איך הוא רוצה לפתור את הבעיה השיב הנאשם: "או באזיקים או בככה להמשיך כל היום לדבר אתכם".

בסיום כתב האישום נכתב כי במעשיו כמתואר לעיל, איים הנאשם בפני שתי העובדות בפגיעה שלא כדין בגופו של ראש העיר וזאת בכוונה להפחיד או להקניט. הוא נאשם בשתי עבירות של איומים.  

בין עדי התביעה בכתב האישום צפויים להיות מנהל אגף הביטחון בעירייה יריב סנדלון, מנכ"ל העירייה יניב בניטה, שתי העובדות של לשכת המנכ"ל ועוד.