תרעומת בקרב הורים לתלמידי ישיבת אמי"ת אלירז מהדר גנים-עמישב: העירייה ביטלה את ההסעות מהשכונה לישיבה וחזרה, כשתלמידים משכונות אחרות עדיין ייהנו מהשירות.

הישיבה. צילום: מתן דויטש

במכתב שהגיע לידי ההורים, צוין כי "במסגרת הערכה לשנת הלימודים תש"פ בנושא מערך ההיסעים בחינוך הרגיל, הוחלט ע"י הנהלת הרשות לבטל את הסעת התלמידים המאורגנת מאזור הדר גנים, עמישב לבית ספרכם... כמו כן הוחלט להמשיך את ההסעות לאזור שעריה, כפר גנים ונווה עוז וזאת מכיוון שההגעה לבית הספר מצריכה נסיעה בשני קווי אוטובוס".

ההורים, תושבי הדר גנים ועמישב, זועמים על ההחלטה שתוביל את התלמידים לכתת רגליהם אל תחנת האוטובוס בשכונה ומתחנת האוטובוס על כביש 40 לכיוון הישיבה, שממוקמת ברחוב יבנה בשכונת יוספטל.

"אני לא יודעת מי בעירייה החליט את מה שהחליט", מלינה אחת האמהות. "יש אוטובוס אחד מהשכונה לשם שהתחנה הכי קרובה שלו לישיבה היא על כביש 40. הילדים יצטרכו לרדת שם וללכת כרבע שעה בחום ובגשם. ובנוסף, מדובר בסכנה בטיחותית, שכן בדרכם חזור יצטרכו לחצות את הכביש הסואן".

מה אתם מתכוונים לעשות בנידון?

"נציף את העירייה בפניות. לא יתכן שבכל השכונות ההסעות תמשכנה ואצלנו לא. מה אנחנו שונים מבחינת מרחק משכונת שעריה שנמצאת מולנו?".

אם אחרת מוסיפה: "זו החלטה לא צודקת. העירייה צריכה להמשיך לספק את שירותי ההסעות. אנחנו גרים בנקודה די מרוחקת מתחנת האוטובוס בשכונה, כך שבמקום שהבן שלי יעלה על הסעה מתחת לבית, הוא יצטרך ללכת ברגל עד לתחנה בשכונה ולאחר מכן מתחנת האוטובוס בכביש 40 עד לישיבה. זה ממש לא נוח".

מהעירייה נמסר בתגובה: "עיריית פתח תקוה החליטה לייעל ולצמצם את ההסעות המאורגנות היקרות ולהסב את חלקן לתחבורה ציבורית .פירוט הצמצומים הועבר בחודש מרץ לעדכון בתי הספר וההורים. חלק מההורים ערערו על ההחלטות, נימוקיהם נבחנו מחדש והוחלט שבמקרים בהם תחבורה ציבורית מחייבת נסיעה של יותר מקו אוטובוס אחד או חציית כבישים מסוכנים, במקרה של ילדי היסודי, יאושרו ההסעות המאורגנות.

"המקרה המדובר עוסק בהסעות שבהן יש מענה תחבורה סביר. כך למשל, משכונת הדר גנים עמישב לאמי"ת אלירז יש מענה תחבורתי סביר, לעומת זאת משכונות אחרות לשכונת כפר גנים אין מענה תחבורתי מספק. השיקולים הועברו להורים וכן הובהר כי תלמיד העומד במבחן המרחק שקבע משרד החינוך (3 ק"מ) יקבל הטענת רב קו על חשבון העירייה".